Bitcoin by mohl překonat výkonnost akcií v roce 2022 v důsledku zpřísnění Fedu

Share This Post

Signalizace Federálního rezervního systému pro přísnější měnovou politiku v roce 2022 by mohla poskytnout krátkodobý protivítr Bitcoinu. Investoři navíc uznávají jeho hodnotu jako digitálního rezervního aktiva, uvedl komoditní stratég Bloombergu Mike McGlone.

Lednové vydání Crypto Outlook společnosti Bloomberg popsalo plán Federálního rezervního systému zvýšit úrokové sazby v roce 2022 jako možný scénář výhodný pro BTC. Důvody vyplývají ze skutečnosti, že index S&P 500 je v současnosti nejvíce prodloužený nad svůj 60měsíční klouzavý průměr za více než dvě desetiletí a že BTC je stále oblíbenější jako ochrana před inflací.

Zápis z prosincového zasedání Federálního rezervního systému ve středu odhalil, že centrální bankéři jsou připraveni agresivně omezit svou stimulační podporu. Plán, alespoň zatím, zahrnuje tři zvýšení úrokových sazeb v roce 2022. Plánuje se také snížení rozvahy Fedu, která v současnosti činí téměř 8,3 bilionu dolarů ve státních dluhopisech a cenných papírech krytých hypotékami.

Chceš nakoupit a obchodovat kryptoměny? Burza Binance je aktuálně nejlépe hodnocenou burzou na světě s velmi levnými poplatky za nákup. Vytvoř si nyní účet přes náš >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Přečti si také – Tenisový grandslam Australian Open se zapíše do historie – jako první spouští NFT kolekci a metaverzum

Překoná Bitcoin akcie?

Snížení pobídek se obvykle považuje za negativum pro riziková aktiva. McGlone však věří, že Bitcoin má jedinečnou pozici k tomu, aby toto prostředí překonal:

„Kryptoměny jsou špičkou mezi rizikovými a spekulativními aktivy. Pokud riziková aktiva klesnou, pomáhá to Fedu v boji proti inflaci. BTC, který se stává globálním rezervním aktivem, může být v tomto scénáři primárním příjemcem.“

V rámci širšího trhu s kryptoměnami analytik Bloombergu řekl, že očekává, že si Bitcoin, Ethereum a stablecoiny zachovají dominanci po celý rok.

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin během noci ztratil 10 % – co se děje na trzích?

Related Posts

Twitterový účet Robinhooda byl hacknut, aby propagoval podezřelý prodej tokenů RBH

Oficiální twitterový účet bezprovizní investiční platformy Robinhood byl napaden hackery,...

Investice rizikového kapitálu do blockchainu nadále klesají

Cointelegraph Research analyzoval všechny obchody a trendy rizikového kapitálu...

Binance zpřísňuje pravidla pro NFT

Podle oznámení z 19. ledna zpřísnila kryptoměnová burza Binance...

Jihokorejský soud nařídil burze Bithumb uhradit škody investorům během výpadku

Sága jihokorejské kryptoburzy Bithumb pokračuje, tentokrát s rozsudkem místních...

Nezákonné krypto transakce dosáhly v roce 2022 historických maxim

Rok 2022 vytvořil rekord v nelegálních transakcích v řetězci....

Solana ukázala 120% pumpu, riskuje token překoupení?

Solana od nového roku vzrostla o působivých 60 %....