Bitcoin by mohl překonat výkonnost akcií v roce 2022 v důsledku zpřísnění Fedu

Share This Post

Signalizace Federálního rezervního systému pro přísnější měnovou politiku v roce 2022 by mohla poskytnout krátkodobý protivítr Bitcoinu. Investoři navíc uznávají jeho hodnotu jako digitálního rezervního aktiva, uvedl komoditní stratég Bloombergu Mike McGlone.

Lednové vydání Crypto Outlook společnosti Bloomberg popsalo plán Federálního rezervního systému zvýšit úrokové sazby v roce 2022 jako možný scénář výhodný pro BTC. Důvody vyplývají ze skutečnosti, že index S&P 500 je v současnosti nejvíce prodloužený nad svůj 60měsíční klouzavý průměr za více než dvě desetiletí a že BTC je stále oblíbenější jako ochrana před inflací.

Zápis z prosincového zasedání Federálního rezervního systému ve středu odhalil, že centrální bankéři jsou připraveni agresivně omezit svou stimulační podporu. Plán, alespoň zatím, zahrnuje tři zvýšení úrokových sazeb v roce 2022. Plánuje se také snížení rozvahy Fedu, která v současnosti činí téměř 8,3 bilionu dolarů ve státních dluhopisech a cenných papírech krytých hypotékami.

Chceš nakoupit a obchodovat kryptoměny? Burza Binance je aktuálně nejlépe hodnocenou burzou na světě s velmi levnými poplatky za nákup. Vytvoř si nyní účet přes náš >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.

Přečti si také – Tenisový grandslam Australian Open se zapíše do historie – jako první spouští NFT kolekci a metaverzum

Překoná Bitcoin akcie?

Snížení pobídek se obvykle považuje za negativum pro riziková aktiva. McGlone však věří, že Bitcoin má jedinečnou pozici k tomu, aby toto prostředí překonal:

„Kryptoměny jsou špičkou mezi rizikovými a spekulativními aktivy. Pokud riziková aktiva klesnou, pomáhá to Fedu v boji proti inflaci. BTC, který se stává globálním rezervním aktivem, může být v tomto scénáři primárním příjemcem.“

V rámci širšího trhu s kryptoměnami analytik Bloombergu řekl, že očekává, že si Bitcoin, Ethereum a stablecoiny zachovají dominanci po celý rok.

Mohlo by tě zajímat – Bitcoin během noci ztratil 10 % – co se děje na trzích?

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...