Bitcoin je na dobré cestě k překonání historického milníku!

0
bitcoin BTC dalekohled

Podaří se Bitcoinu v roce 2020 vytvořit bilionový transakční volume?

Podle nejnovější analýzy společnosti Messari je Bitcoin na dobré cestě, aby překonal bilion dolarů poslaných přes tuto platební síť (bilion = tisíc miliard). Jde o celkový objem transakcí poslaných přes BTC blockchain. Jde o skutečně dechberoucí číslo.

Za sebou máme více než polovinu roku, ale transakční volume BTC sítě již nyní dosáhl $712 miliard! Bitcoin je tedy rozhodně na velmi dobré cestě. Zdá se, že je pouze otázkou času, než překoná magický bilion.

V případě kryptoměny Ethereum je to $147 miliard. Přes všechny kryptoměny se dohromady přeneslo více než 1,3 bilionu dolarů.

Sledujte tyto dva coiny! Začíná je obchodovat Grayscale Trust

Kryptoměny uspěly jako platební systémy!

Společnost Messari jedním dechem dodává, že tato data dokládají důležitou skutečnost. Kryptoměny uspěly jako platební systémy. Ty větší než Bitcoin či Ethereum jsou dokonce srovnatelné s platebními giganty jako VISA či MasterCard.

Na veřejnosti přitom převládá opačný názor. Bitcoin je příliš volatilní. Jeho cena někdy extrémně kolísá a kupovat si za něj například kávu je hloupost. A proto selhal jako platební systém…

Celkové transakční volume v posledních letech

Transakční volume za posledních šest let – aktuálně pro červenec 2020

Messari ale s tímto argumentem nesouhlasí:

„Je pravda, že kryptoměny jako Bitcoin nebo Ethereum občas zápasí s obrovskou volatilitou. To z nich však nedělá nepoužitelné platební systémy! Tento závěr je nesprávný. Vlastně je 1,3 bilionu krát nesprávný!“

A pro lidi, kterým volatilita vadí, jsou tu decentralizované stablecoiny – tedy kryptoměny, které si drží hodnotu jednoho dolaru. V roce 2020 podobné projekty zažívají obrovský boom. Proto rozhodně doporučujeme sledovat DeFi trh. V roce 2020 již vzrostl na více než šestinásobek! Více se o DeFi dozvíte v tomto článku.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na