[RERELEASE] Ako to zatiaľ vychádza? – Bitcoin – Je toto jeho koniec alebo začiatok novej éry?

0
trading11 analyza

Toto je rerelease analýzy, ktorú sme publikovali pred piatimi mesiacmi. Je načase pozrieť sa, či tento dlhodobý pohľad vychádza, alebo nie. Chcete, aby sme takéto veci robili častejšie? Napíšte nám to do komentárov!

Názory obchodníkov na nadchádzajúci vývoj Bitcoinu sú, ako inak, nejednotné a preto by som aj ja chcel prispieť svojou troškou k tejto nekonečnej debate. Spoiler alert! Ak ste v longu a nechcete mať škaredé utorkové poobedie, radšej si zapnite televízne noviny.

Ako mnohí z nás už vedia, spustenie burzy Bakkt bolo presunuté z 24.1.2019 na neurčitý dátum. Väčšina obchodníkov sa na túto správu pozerá extrémne pesimisticky. Ja by som Vám ale chcel predostrieť svoj pohľad na vec a prečo si myslím, že odloženie Bakkt-u je v dlhodobom pohľade pre Bitcoin požehnaním.

Fáza akumulácie

Tí z Vás, ktorí sa niekedy pohrávali s ekonomickou teóriou si určite uvedomujú, že aj napriek extrémnym amplitúdam, existuje v dlhodobom vývoji ceny Bitcoin-u istá logika.

bitstamp weekly

Na uvedenom grafe vidíme dlhodobý vývoj ceny Bitcoin-u na logaritmickom zobrazení. Farebne som oddelil 3 rôzne ekonomické fázy. Zelené a červené fázy rastu a korekcie asi nemusím moc vysvetľovať, na čo však väčšina ľudí zabúda je tretia fáza a to takzvaná fáza akumulácie.

Poďme pracovať s faktom, že celú svetovú ekonomiku riadi veľmi malá skupina ľudí. Môžme sa tváriť, že tým, že je Bitcoin decentralizovaný, sa niečo podobné na tomto inštrumente nedeje, ale nebuďme naivní. Aktuálna kapitalizácia Bitcoin-u je zhruba 64,5 mld. dolárov = peanuts. Len pre porovnanie, trhová kapitalizácia Amazon-u je ku dnešnému dňu 790 mld. Keď sme si teda upratali to, či o vývoji ceny Bitcoin-u rozhodujú bežní ľudia alebo whales, poďme sa skôr zamyslieť nad tým, či je to vyslovene negatívum.

Pre začiatok zahoďme všetky idealistické reči o tom, ako si myslíme, že Bitcoin raz bude ultimátnym platidlom na celom svete a my nakupujeme krypto preto, lebo chceme podporiť krajšie zajtrajšky ľudstva. Každý chce zarobiť peniaze. Vy, ja, whales, mineri, kryptoanarchisti. Všetci. Každá skupina má však v tomto nekonečnom kolotoči určité výhody a nevýhody a to najlepšie, čo môžete pre seba urobiť je, že sa zamyslíte nad tým aké sú tie vaše a pokúsite sa zarobiť peniaze tam, kde máte vy výhodu a opačná strana nevýhodu.

Likvidita

Keďže sme viac menej na rovnakej lodi, pokúsim sa Vám ozrejmiť svoj pohľad na to, čo je našou najväčšou výhodou oproti našim úhlavným nepriateľom – whales. Likvidita. Ak spravujete 10 mld. dolárov, Vaše problémy sa pretransformujú z „mohol som nakúpiť o 10$ lacnejšie“ na „potreboval by som nakúpiť ešte ďalších 100.000 Bitcoin-ov“.

Z toho dôvodu existuje na trhu akumulačná fáza. Trh je jednoducho držaný, či už umelo alebo prirodzene, v úzkej trading range po dostatočne dlhú dobu na to, aby dokázal absorbovať obrovské množstvá nákupných príkazov.

Unleash the Hounds

Po ukončení akumulačnej fázy prichádza logicky tvrdý uptrend. Prečo? Sideways movement sa vytvára vtedy, keď je vyvážený pomer medzi ponukou a dopytom. Ak jedna zo strán prevažuje nad tou druhou, začína trend. Keď v akumulačnej fáze nakúpia obrovské množstvá Bitcoin-ov veľké inštitúcie, ktoré za prvé nemajú v pláne predávať so ziskom 20% a za druhé, znova rovnaký problém, nemajú likviditu na to, aby predali so ziskom 20%. Jednoducho sa zhodnime, že nebudú predávať, na trhu dôjde k nerovnováhe, kupcov bude stále zhruba rovnako, ale predajcovia nebudú, nastáva UPtrend.

Technická analýza

To bol pomerne dosť dlhý úvod, takže k technickej analýze. Opäť si ju rozkúskujme do viacerých častí, pretože je veľa vecí, na ktoré by som chcel poukázať.

BTCUSD SHORTS

btcusdshorts

Bohužiaľ, technické analýzy sú na tomto webe sprístupnené iba naším členom. Staňte sa jedným z násnávod nájdete tu.

Pre pokračovanie na analýzu kliknite na tento odkaz

Obchodovaniu na finančných trhoch sa venujem už vyše 7 rokov, posledný rok pod krídlami spoločnosti etheronic. Náš tím nepretržite monitoruje situáciu na krypto trhoch. Nesledujeme iba technickú stránku, ale kladieme dôraz aj na fundament a hlavne mnou často využívaný sentiment. Máme za sebou poradenstvo v rôznych blockchainových projektoch, vďaka čomu získavame zdravý pohľad na to, po akých projektoch je vysoký dopyt a naopak, ktoré sú verejnosťou preceňované.

Ak vás tento článok zaujal, viac o našich činnostiach a komplexnom riešení, ktoré ponúkame našim zákazníkom, si môžete prečítať v tomto odkaze.

Navštívte etheronic. YouTube kanál, kde nájdete viac mojich analýz a ďalšie zaujímavé videá.

  • Pondelok: Kryptopedia
  • Streda: Osobnosti, projekty a zaujímavosti
  • Piatok: Spravodajstvo
  • Nedeľa: Technická analýza

Videá publikujeme vždy o 20:00

avatar
  Subscribe  
Upozornit na