15.01.19 BTC/USD – The bigger picture – od etheronic.

trading11 analyza bitcoin
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Táto technická analýza nadväzuje na úvodný článok, ktorý je prístupný pre všetkých návštevníkov webu. Nájdete ho v tomto odkaze.

BTC/USD SHORTS

btcusdshorts

Short-y sú najnižšie od začiatku decembra a obchodníci sú zjavne pripravení znovu vstúpiť do týchto pozícií.

BTC/USD LONGS

btcusdlongs

Long-y vytvárajú nižšie highs už od apríla a vyzerá to tak, že sa v najbližších týždňoch resp. mesiacoch pozrieme na ešte nižšie úrovne.

BLX

blx

BraveNewCoin Liquid Index. Na grafe vidíme 3 takzvané order bloky. Jedná sa o úseky, kde whales stlačili cenu dole, aby vytvorili pascu a získali dodatočnú likviditu na svojich pozíciach (vysvetlenie nájdete v spomínanom úvodnom článku). Cez každý order blok je natiahnuté fibbonaci-ho pásmo so zvýraznenými úrovňami 0/50/100%. Aktuálne sa nachádzame pod 50% OB zo septembra 2017.

A konečne XBT/USD

xbtusd

Takže postupne. Červená zóna vľavo hore je zhodou okolností 0% Order bloku z Novembra 2017. Jeho prerazenie beriem ako začiatok aktuálneho pohybu, preto ťahám fibbonaci-ho pásmo od tohto bodu a nie od 6500$. Z prvého impulzného pohybu sa trh dokázal vytiahnuť na úroveň 0.618 fibb, ale nedokázal tento level preraziť.

Jediný close nad spomínanou úrovňou sa udial 24.12. a ako môžme na grafe vidieť, išlo o bull trap (indikuje to hlavne nízke volume pri vytváraní nového high). Moja projekcia aktuálneho trhového setup-u je 2060$ (Bitmex) (1.414 fibb, 0% OB Jún-Júl 2017), s prvým target-om na úrovni 2900-3000$ (0% OB September 2017, 100% OB Jún-Júl 2017).

Podľa mojich odhadov bude táto cena zároveň minimom trading range pre rok 2019.

Obchodovaniu na finančných trhoch sa venujem už vyše 7 rokov, posledný rok pod krídlami spoločnosti etheronic. Náš tím nepretržite monitoruje situáciu na krypto trhoch. Nesledujeme iba technickú stránku, ale kladieme dôraz aj na fundament a hlavne mnou často využívaný sentiment. Máme za sebou poradenstvo v rôznych blockchainových projektoch, vďaka čomu získavame zdravý pohľad na to, po akých projektoch je vysoký dopyt a naopak, ktoré sú verejnosťou preceňované.

Ak vás tento článok zaujal, viac o našich činnostiach a komplexnom riešení, ktoré ponúkame našim zákazníkom, si môžete prečítať v tomto odkaze.

Navštívte etheronic. YouTube kanál, kde nájdete viac mojich analýz a ďalšie zaujímavé videá.

  • Pondelok: Kryptopedia
  • Streda: Osobnosti, projekty a zaujímavosti
  • Piatok: Spravodajstvo
  • Nedeľa: Technická analýza

Videá publikujeme vždy o 20:00


Pri tradingu je dôležité získavať informácie včas. Preto si na našej stránke môžete aktivovať odosielanie notifikácií (návod nájdete tu) a budeme radi, ak nás začnete sledovať na facebooku.


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácii, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu určite vám pomôže náš slovník.

Na facebooku sme pre vás vytvorili diskusnú skupinu, kde môžete pridať vaše postrehy, analýzy, prípadne dotazy na našich traderov. Príďte si podebatovať o kryptomenách a aktuálnom diani na trhu.


Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako doporučenie k nákupu či predaju. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové!!

Disclaimer: Tento článok patrí firme Medial Base s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.