Bitcoin je uzavřen v obrovském trojúhelníku! Za pár dní z něj vyjde, co bude potom?

Bitcoin je uzavřen v obrovském trojúhelníku! Za pár dní z něj vyjde, co bude potom?

Bitcoin se prakticky od překonání historického maxima z roku 2017 (20 000 $) drží nad stoupající trendovou linií a roste víceméně lineárně. Na začátku roku se sice utrhl ze řetězu a zkusil vytvořit další rotaci, ale po dosažení ceny 42 000 $ se odrazil a vrátil se zpět na trendline. Ta zatím slouží jako silný support, který nám nedovoluje klesnout níže. Vidí to prakticky každý obchodník na trhu a mnoho traderů na této rostoucí trendline nakupuje či uzavírá shorty.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Buď se zlomí uptrend Bitcoinu, nebo brzy vytvoříme nové historické maximum

V nejbližších dnech však Bitcoinu rostoucí trend může narušit střed stoupající a klesající trendline. Bitcoin po prudkém růstu konsoliduje v rovnoramenném trojúhelníku, a až dosáhne jeho cíp, bude se definitivně rozhodovat, kterým směrem se vydá.

Bitcoin je uzavřen v obrovském trojúhelníku! Za pár dní z něj vyjde, co bude potom?
1D BTC/USD – Bitstamp

Rozhodně bude zajímavé sledovat tento týden Bitcoin. S velkou pravděpodobností nás čekají zajímavé pohyby. Ty ale možná přijdou až na konci měsíce. 29. 1. totiž expirují BTC futures kontrakty v rekordní hodnotě.

Tento trojúhelník se totiž dá zakreslit několika způsoby. Jeho finální podoba by však měla být do konce měsíce známa.

Jaká je pravděpodobnost, že Bitcoin bude dále růst?

Dost lidí v poslední době došlo k závěru, že celé to velké Bitcoinové rallye už máme za sebou a nyní budeme zase pár let klesat či konsolidovat. Je to rozhodně zajímavá myšlenka, ale zároveň dost nepravděpodobná. Poslední velký růst hodnoty Bitcoinu způsobily nákupy institucionálních investorů, kteří do kryptoměn nacpali desítky miliard dolarů. A tito velcí hráči i po novém roce pokračují v nákupech.

A ne ledajakých nákupech. Společnost Grayscale Trust, která v současnosti spravuje největší kryptoměnové portfolio na světě, 15. 1. zaznamenala největší objem nových investic v historii. Zájem o kryptoměny tedy očividně i navzdory vysoké ceně neklesá, právě naopak.

Čekáte na lepší cenu? Instituce ne! Grayscale za jediný den vybral $700 milionů

Disclaimer: Tento článek slouží pouze pro přehled, nelze jej považovat za investiční poradenství. Trhy jsou nevyzpytatelné a bez dostatečných znalostí je obchodování hazard. Za případné ztráty neneseme odpovědnost.