Bitcoin Lightning dostává podporu od velkého hráče! Známá burza přidává podporu

0
bitcoin_lightning_podpora

Lightning Network je pro oblast transakcí s kryptoměnami velký objev. Umožňuje drasticky snížit poplatky a při tom zvýšit rychlost. Nejnověji tuto funkci pro své uživatele přidává velká kryptosměnárna Bitfinex.

Co je Lightning Network

Zjednodušeně vysvětleno, představte si, že klasický blockchain je pošta. Pokud chcete něco poslat, musíte zaplatit. Pokud chce posílat věci mnoho lidí, musíte platit o to víc. Lighting Network v tomto pojetí je něco jako osoba, se kterou chceme mluvit. Pro rychlé vytáčení stačí stisknout „1“ a telefon vašeho přítele už zvoní.

Namísto toho Lightning Network přidává další vrstvu do blockchainu BTC a umožňuje uživatelům vytvářet platební kanály mezi jakýmikoli dvěma stranami v této extra vrstvě. Tyto kanály mohou existovat tak dlouho, jak je potřeba, a protože jsou nastaveny mezi dvěma lidmi, transakce budou téměř okamžité a poplatky budou extrémně nízké, nebo dokonce neexistují.

Chcete vědět o Lightning Network víc?

Lightning Network – čo to je, ako funguje a čo prinesie kryptomenám?

Krok vpřed pro Bitfinex

Bitfinex, velká kryptosměnárna, v pondělí ve svém e-mailu oznámila, že od 3. prosince bude podporovat vklady a výběry Lightning Network. „Společnost se také snaží přinést do sítě své stablecoiny USDT a Tether Gold,“ říká Bitfinex CTO Paolo Ardoino.

Bitfinex je jednou z prvních významných burz nabízejících podporu pro síť Lightning Network. Díky nové funkci mohou uživatelé Bitfinexu vybírat a ukládat BTC na burze okamžitě přes síť Lightning Network. Podle Ardonia směnárna vidí velká pozitiva v této síti.

Mohlo by vás zajímat: Představujeme první Lightning Network peněženku

„Ve společnosti Bitfinex si myslíme, že síť Lightning Network může být měničem hry (game changer) v našem odvětví, protože umožňuje mikroplatby P2P s malými poplatky a vysokou propustností. Jeho povaha P2P nese nezastavitelnou sílu BTC. Stále to vyžaduje větší informovanost, porozumění a přijetí ze strany větší kryptokomunity. Velká burza, která ho podpoří, urychlí tento proces přijetí,“ uvedl Ardoino.

V rámci tohoto úsilí společnost Bitfinex také spolupracuje se skupinou vývojářů a společností s názvem RGB, aby na Lightning Network uvedli na trh svůj stable coin Tether (USFT) a zlatem krytý coin Tether Gold.

„Toto je další potvrzení závazku v souvislosti s touto technologií,“ uvedl Ardoino.

Poskytovatel dárkových karet s kryptoměnami Bitrefill v úterý uvedl, že poskytuje podporu Bitfinex pro vklady/výběry přes Lightning Network. Společnost uvedla, že v zákulisí budou používat podsíť, vlastní implementace, aby posílily novou ekonomiku.

Co číst dál?

Bitcoin za 100 000 USD už brzy, říká tvůrce kryptoměn ETH a ADA!

Zdroj:
cointelegraph.com

avatar
  Subscribe  
Upozornit na