Bitcoin opět padl na 55 000 dolarů – Zaostává za akciovými indexy

zdroj:kryptomagazin.sk

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Bitcoin nevydržel prodejní tlak na hodnotě 60 000 dolarů a opět spadl dolů. Zdá se, že období konsolidace bude ještě nějakou dobu pokračovat a útok altcoinů na nová historická maxima byl trochu předčasný. Ethereum (ETH) už kleslo pod 2000 USD, Binance Coin (BNB) pod čtyři stovky a XRP se neudržel na jednom dolaru.

1D BTC / USD - Bitstamp

1D BTC / USD – Bitstamp

Akciové indexy na historických maximech, Bitcoin na to své čeká

Altcoinová sezóna, která (prozatím) vyvrcholila včerejšími historickými maximy, koreluje s růstem akciových indexů. Americký S & P 500 tento týden zaznamenal největší růst za poslední měsíce a konečně posunul své ATH přes hranici 4000 bodů. V době psaní tohoto článku se opět začal obchodovat a drží se velmi blízko historicky nejvyšších hodnot.

Bitcoin v posledních měsících funguje, jako kanárek pro akciové trhy. Je citlivější na kapitálové toky a jeho pohyby často s krátkým předstihem ukazují, co čeká akcie. Pokud to tak bude i tentokrát, indexy by se měly připravit na další propad.

S & P 500
S & P 500

Největším problémem pro Bitcoin, akcie a celkově pro finanční trhy je posilování amerického dolaru. Index DXY se na přelomu roku odrazil od dna a stoupá. V době ekonomické krize je to pro trhy špatná zpráva.

Když hodnota dolaru stoupá, investoři přesouvají kapitál do dluhopisů a všechno ostatní padá. Jde samozřejmě o velmi zjednodušený pohled na věc, ale tak nějak to většinou funguje.

US Dollar Currency Index
DXY – US Dollar Currency Index

I když, od začátku dubna DXY klesá, což poslalo akcie a kryptoměny o něco výše. Střednědobý uptrend tohoto indexu však podle všeho Bitcoinu brání stoupat.

Očekáváme, že do léta by se to mělo otočit, neboť do oběhu vstupuje dalších 1900 miliard dolarů z prvního Bidenového stimulačního balíčku. Tyto peníze na podporu ekonomiky nyní proudí do akcií a část z nich později půjde i na nákup kryptoměn. Do té doby se bude Bitcoin pohybovat v konsolidačním pásmu 50-60 tisíc dolarů. Až index DXY vytvoří nižší minimum, bude to dobrý signál na nákup.