ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má po menším dumpu

Bitcoin na 28 800 $, Fear & Greed Index ukazuje strach! Je čas na nové ATH?

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

V předešlé analýze na Bitcoin (BTC) jsme si řekli, že trh se zase blíží k psychologické hladině na 60 000 USD, což je vlastně již pátý pokus o průraz. Dále jsem varoval, že se úplně nemusí vyplácet slepé následování ceny, protože ta pravděpodobnost, že dojde k dalšímu neúspěšnému pokusu o průraz, byla znamenitá. To se také stalo, takže Bitcoin má za sebou již šesté selhání nad S/R levelem 58 189 USD.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má po menším dumpu, TRADING11

Co se týče dolarového indexu, zde pokračuje relativně silný pokles a zatím se zde pouze rýsuje možný signál o odraz na indikátoru RSI v podobě malé býčí divergence. Myslím si ovšem, že to nemusí vůbec stačit na obrat a index tak může pokračovat směrem dolů. Hlavně ta označená svíce ve mne budí docela velkou hrůzu. Po takovém zamítnutí bylo zřejmé, že kurz zůstane v klesajícím trendu.

Ohromnou zvláštností nicméně je, že kurz DXY radikálně klesá, ale BTC situace vůbec nevyužívá. Dříve znamenal obdobný drop kurzu indexu silné pumpy na Bitcoinu. Nyní nikoliv, což je zvláštní. Respektive si nejsem úplně jistý, jak to interpretovat. V každém případě by nemělo dojít k týdennímu close pod 92 body.

Abych to tedy uvedl na pravou míru, kryptohodleři by byli samozřejmě rádi, protože čím níž půjde DXY, tím lépe pro BTC. Leč zas na druhou stranu se z toho dá implikovat, že se něco významného zase na trzích změnilo. A není úplně v našem zájmu, aby se podmínky na trzích radikálně měnily. Těžko se totiž na takové změny reaguje.

Mohlo by vás také zajímat: Alien Worlds TLM farming začíná! – Hra na Binance naposledy vytvořila zisk 35 000 %

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Konečně se tedy dostáváme ke grafu BTC, kde vidíme, že jsme na pátý pokus otestovali kulatých 60 000 USD. Respektive skoro otestovali, ale dá se to brát tak, že nakupující nedokázali onu úroveň překonat. V každém případě se už jedná o docela bizarní situaci, nad kterou už docela kroutím hlavou, a moc nechápu, o co trhu jde.

V podstatě se jedná o šesté selhání nad S/R levelem 58 189 USD. Jistou šanci jsem shledával v tom malém praporku/trianglu, u kterého by nás případný breakout nasměroval. Respektive by nám to krapet napovědělo, kam trh chce ve skutečnosti jít. Nakonec k průrazu skutečně došlo, ale směrem dolů.

Ovšem samotný průraz nebyl nijak výjimečný, ale aspoň se během cenového pohybu mírně zvedly objemy. Za posledních deset dní se asi jedná o největší volume na trhu, což je teda dost smutné. Tím chci říct, že čerstvý dump beru se značnou rezervou, protože by mne vůbec nepřekvapila rychlá rotace a zase snaha o návrat ceny nad S/R level 58 189 USD.

Na jednu stranu bychom se popsanému price action mohli smát, na stranu druhou bychom mohli brečet. Jisté je, že není vůbec jasné, co se na trhu chystá. Proto není moc moudré jakkoliv reagovat, dokud se nezačnou postupně zvedat objemy. Snad se konečně brzy dočkáme, protože tímto stylem už to nejde.

Mohlo by vás také zajímat: Zásadní pravidlo při obchodování kryptoměn, které by měl dodržovat úplně každý!

Indikátory

Dle 4H RSI je trh v posledních pár dnech jednoznačně slabší, ale není to ani nic krizového. Co se týče MACD, po pominulém bearish crossu momentum dolů zase zesílilo.

BTC závěrem

Bohužel si budeme ještě muset počkat na vyvrcholení. Máme za sebou totiž tři dny z týdne a obávám se, že pokud se nic většího do pátku nestane, přes víkend se nedočkáme. Pak by nám zase nezbývalo nic jiného než si počkat na následující týden. Mne osobně vážně dost vrtá hlavou, co se vlastně na trhu poslední týdny děje. Začíná mi to totiž páchnout možnou distribucí, ale upřímně bych za to ruku do ohně nedal. Budeme si holt muset počkat na další price action.

ANALÝZA – S&P 500 a Nasdaq pokračují v růstu


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.