ANALÝZA – Bitcoin (BTC) reaguje na nová makro data růstem

BTC bitcoin kryptoměny

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Původně jsem se dneska chtěl věnovat jinému trhu, ale vzhledem k tomu, že od včerejší analýzy Bitcoin (BTC) udělal další větší pohyb, rozhodl jsem se udělat alespoň stručný update. Jak jsem nakonec očekával, kurz se nakonec zase vrátil nad S/R level 58 189 USD a brzy asi atakujeme 60 000 USD. To je tedy docela bizár, protože jsme nad první řečenou úrovní selhali už pětkrát a evidentně to trhu nestačilo.

Aktuální reakce kurzu souvisí s aktualizovanými daty o zaměstnanosti ve Spojených státech. Taktéž služby významně posílily, což prostě trhy ihned považovaly za silný bullish signál. Akciové indexy zase letí do nebes a Bitcoin poskočil též, takže nám trh s kryptoaktivy zřetelně reaguje na důležitá makroekonomická data. Proto není žádný problém dávat BTC do stejného šuplíku s akciemi.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) reaguje na nová makro data růstem, TRADING11

Jakmile došlo k uveřejnění dat, jednorázově to schytal dolarový index, což není ovšem nic překvapivého. Když především akciový trh začal pumpit, muselo se to na indexu projevit. Nyní je ovšem důležité, jak se DXY bude chovat v následujících dnech, protože březnové close bylo nesmírně bullish, takže by měl trend jednoduše pokračovat.

Leč je skutečně možné, že se ještě předtím dočkáme relativně hlubokého poklesu, protože má tento fundament na kurz mohutný vliv. Osobně si ale myslím, že kurz nesmí padnout pod 92 bodů. Určitě nesmí skončit týdenní close pod uvedenou úrovní. Jinak je to pro dolar dost velký red flag a něco se asi zase změnilo.

Mohlo by vás také zajímat: Kvůli těmto nenápadným reakcím většina lidí na kryptoměnách prodělá

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Co se týče BTC, prvně došlo k negativní reakci na S/R Levelu 58 189 USD s následnou rotací směrem dolů. Ovšem u 57 000 USD se pokles najednou zastavil a cena podruhé zarotovala. S tím rozdílem, že nyní směrem nahoru a tentokrát se breakout řečené rezistence podařil bez větších problémů. Tudíž jsme uprostřed šestého pokusu o pokračování v bull trendu.

Momentálně je cena po 60 000 USD, kde došlo k mnoha selháním. Brzy tedy uvidíme, zda mají nyní býci dostatek sil k průrazu. Ovšem objemy jsou pořád bohužel dost mizerné a nic moc rozhodného v tom neshledávám. Lidově řečeno, zatím to moc nevidím na větší pumpu. Nic tomu vůbec nenasvědčuje a jsem i dost skeptický, že makro data budou mít až takový vliv na tržní setrvačnost.

Proto opětovně varuji před nějakým FOMO, protože nynější snaha o průraz může skončit zase úplně stejně jako předešlé pokusy. My potřebujeme potvrzení, a to nejlépe v podobě mohutného volume spiku. Bez toho není zkrátka rozumné brát price action moc vážně. První meta je tedy 60 000 USD, a v případě breakoutu 62 000 USD, což je už all time high úroveň.

Mohlo by vás také zajímat: Skutečný růst BTC teprve začne! TOP model trhu předpovídá cenu $ 300 000

Indikátory

Na RSI jsme se dostali zpátky do horní poloviny hodnot, což je bullish, a dle sklonu křivky má momentum up vážně velkou sílu. S takovou se brzy dočkáme otestování hraničních 70 bodů a dozvíme se, zda má trh dostatek sil jít výše. U MACD se schyluje k bullish crossu, ale pozor na to, může se jednat o falešný signál.

Závěrem

Je docela zábavné sledovat, že Bitcoin reaguje na aktualizovaná makro data pospolu s akciovým trhem. Nicméně je i dobré nezapomínat, že akciové trhy jsou pro kryptoaktiva konkurence. Jestli akcie budou v následujících týdnech excelovat, obávám se, že na BTC nemůžeme počítat s nějakou hitparádou. V každém případě dávejte pozor a zůstaňte hlavně trpěliví.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má po menším výprodeji, máme se obávat?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.