Politická totalita a internet – Nenechte si vymýt hlavu propagandou, takto je třeba se bránit v digitálním světě

ZDROJ:KRYPTOMAGAZIN.SK

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Celý svůj život si všímám, že jsem náchylný na různé závislosti. Ať už to byly sladkosti, pohádky, počítač, později alkohol a cigarety … Vyhledával jsem všechno, co mě dokázalo alespoň na chvíli vytrhnout z reality. Po dovršení 22. roku mě to už naštvalo a začal jsem proti svým závislostem bojovat. Teď jsem jim vděčný, protože pokud by můj problém nebyl tak alarmující, skončil bych jako všichni ti zombíci kolem. Včetně tebe. A samozřejmě mě … Také s tím mám problém.

My, civilizovaní lidé 21. století, jsme věčně nespokojené super-inteligentní zvířata a děláme vše proto, abychom se rozptýlili od tvrdé reality našich životů.

Digitální závislost rozebírá naši společnost

V 21. století jsme vytvořili ultimátní drogu, která zcela obmotala naše životy a všichni jsme na ní totálně závislí. Sestrojili jsme systémy, které nás neustále rozptylují oznámeními a zneužívají náš archaický mozek a jeho dopaminový systém odměn.

Nejúspěšnější internetové společnosti na světě o nás sesbíraly obrovské množství informací a vytvořily detailní modely psychiky každého člověka připojeného k síti, aby nás dokázaly co nejdéle udržet na svých stránkách. Postavily superpočítače, které umožňují tvorbu a používání pokročilých AI algoritmů vyvinutých na to, aby nám ukázaly další zajímavou věc, aby z nás dostaly další kliky, aby nám mohly ukázat další reklamu a vydělat na nás pár centů.

Tyto společnosti nás uzavřely do virtuálních bublin, které pouze posilují naše názory a pokřivují realitu v níž žijeme. Vše samozřejmě jménem zisku. Skvěle je to vysvětleno ve filmu The Social Dilemma od Tristana Harrise. Určitě doporučuji prohlédnout si ho, případně si ho poslechněte na podcastu Joa Rogana:

Pokud tě sere, že neustále čumíš do obrazovky mobilu nebo do počítače a neděláš to, co tě opravdu naplňuje, nejsi jediný. Je nás strašně mnoho a máme toho dost. Nebaví tě šest hodin denně bezmyšlenkovitě scrollovat facebook a sbírat liky nebo sledovat jedno dementní YouTube video za druhým? Super. První krok je připustit, že si závislý. Potom musíš vytvořit bariéru mezi svou myslí a černými dírami internetu.

Smartphone o vás ví víc než vy samotní – Odhalí i vaši osobnost

Jak přestat padat do černé díry internetu

Zde jsou ve zkratce praktiky, které používám v boji proti inteligentním algoritmům, které mě znají více než moje přítelkyně a zneužívají slabiny mého mozku, aby na mně vydělaly. Pokud chceš, abych se tomuto tématu věnoval více do detailů, dej mi vědět v komentářích.

Přestaň se nudit

Přístup do naší VIP skupiny, k signálům a kurzům obchodování nyní nabízíme se slevou 50 %, tak neváhejte a využijte ji. Akce platí do konce velké noci!>>> Získejte Trading11 signályanalýzy a kurzy <<<

Evoluce nás, lidi, vytvořila tak, abychom dokázali přežít v přírodě. Namísto toho bydlíme ve fádních krabicích s bílými stěnami a teď, když ve světě “zuří pandemie”, často ani nemůžeme chodit ven. Takže logicky nakonec vždy skončíme před obrazovkou, za kterou se nachází mnohem zajímavější a rozmanitější svět. Moje první rada zní, najdi si činnosti, které tě baví.

Pokud se chceš zbavit závislosti, musíš zaplnit díru ve svém životě, která po ní zůstane. Pravdou je, že šest hodin na internetu ti dává dopamin, který nyní musíš dostat jinak, v opačném případě upadneš do deprese. Zamysli se a napiš si seznam offline činností, které si vždy chtěl dělat. Začni tou, která je nejjednodušší a při které víš, jak začít a nevyžaduje žádné přípravy.

Pokud budeš mít ve svém životě více zajímavých činností, nebude tě to tak táhnout k internetu. Hlavně v prvních týdnech to však bude velmi náročné a jediné uklouznutí tě vtáhne zpět do černé díry, v níž pak strávíš několik hodin, dní, měsíců, let, celý život …

Proto je třeba postavit bariéry, které tě ochrání před těmito digitálními drogami.

Jak napravit škody, které Digitaal drogy nadělaly s tvou schopností soustředit se? Doporučuji vyzkoušet při práci binaurální frekvence:

Odstraň informační nerovnováhu

Zatímco my nevíme nic o AI algoritmech, které používá Google či Facebook, oni o nás vědí prakticky všechno a mají k dispozici systémy, jejichž jediný cíl je získat naši pozornost. Abys odstranil tuto nerovnováhu, měl by ses trochu vzdělat (prostě si pusť film The Social Dilemma, bude tě bavit!) A přestaň za sebou zanechávat tak mnoho digitálních stop.

VPN – šifrovácí aktivity na internetu

Jistě, špehování nikdy nezastavíš, ale minimálně ho můžeš omezit. Já osobně NIKDY nepoužívám internet bez VPN služby, která šifruje mou internetovou aktivitu. Momentálně mám zapnutou PIA. Opravdu doporučuji investovat pár dolarů do kvalitní VPN-ky. Pokud si koupíš PIA přes tento link, dostanu 30 dní zdarma. Pokud vím, jde o jednu z nejbezpečnějších VPN služeb s open source softwarem a opravdu dobrými cenami.

Nepoužívej Google Chrome

VPN je sice fajn, ale pokud používáš Chrome prohlížeč, Google o tobě i tak ví úplně všechno a má přístup k tvé internetové historii. Data o tobě pak prodá každému, kdo o ně má zájem. Proto doporučuji migrovat na jiný prohlížeč. Já osobně jsem velkým fanouškem Brave, kde dokonce získáváš BAT kryptoměnu za to, že vidíš reklamy. Navíc Brave tě ochrání před phishing útoky, nebezpečnými skripty a dalším pirátským softwarem.

A když už jsme u toho, obecně doporučuji nepoužívat produkty od Googlu. Tato firma je mistrem ve špehování a chce o tobě vědět i ten nejmenší detail. Já osobně jsem dokonce Google dočista omezil a místo něj používám duckduckgo.com (takže Duck?). Tento vyhledávač bere data od Googlu, takže je cca stejně kvalitní, ale nesleduje tě při tom! A to je důležité.

News feed eradicator

Pro mě osobně udělalo divy toto rozšíření pro Chromium prohlížeče (Chrome, Edge, Brave …). Newsfeed burner zcela odstraní feed, který ti ukazuje facebook a YouTube. Když přijdu na tyto stránky, nevidím žádné posty ani videa. Prostě nic. Mohu si pouze prohlédnout oznámení nebo pustit playlist či mrknout na kanály, které odebírám.

Nainstaluj si Newsfeed Eradicator alespoň pro facebook, trvá to doslova 5 vteřin, tak to aspoň zkus.

Znáš to … jeden nenápadný klik na YouTube a strávíš na něm hodinu. Mně se nic takového nestane, protože doslova nevidím žádné videa. Ha!

Zní to možná hloupě, používat takové rozšíření, ale zkus to. Funguje to mnohem lépe, než si myslíš a uvidíš, kolik budeš mít volného času. Faktem je, že opravdu k životu nepotřebuješ neustálou záplavu facebookových postů či YouTubových videí. Je to hnůj, který si pouštíš do hlavy a tento hnůj tě následně ovládá víc, než si připouštíš.

Existují o tom celé vědecké studie. Do třetice, pusť si film The Social Dilemma a pochopíš, jak hluboko si na těchto věcech závislý, jak moc tě ovlivňují a dělají z tebe chodícího zombíka závislého na dopaminu z debilní lajků. A jak fundamentálně rozežírají naši civilizaci.

Jak zkrotit smartphone? – Ovládni největšího predátora dnešní doby

Jednou z největších černých děr je smartphone, který pomocí notifikací a nenápadných pípnutí neustále přitahuje naší pozornost. Se svým smartphonem bojuji už dva roky a konečně jsem našel způsob, jak ho zkrotit, abych nesloužil já jemu, ale on mně. O tom však napíšu příště. Tak sleduj trading11, ať ti to neuteče!

A pokud chceš vědět víc, doporučuji digitální minimalismus:

Líbí se vám tento článek? Denně publikujeme nejnovější informace (nejen) ze světa kryptoměn. To vše a další zajímavosti, signály a ankety najdete na našem facebooku. Dejte nám like a dostávejte zpravodajství o kryptoměnách přímo do svého feedu.