ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má po menším výprodeji, máme se obávat?

BTC bitcoin

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Původně jsem se dnes chtěl věnovat jinému trhu, ale vzhledem k tomu, že Bitcoin (BTC) má za sebou od včerejší analýzy menší výplach, tak není na škodu, když si to ve stručnosti rozebereme. Bohužel je jinak situace na trhu stále dost nerozhodná a těžko říct, co přijde s novým obchodním týdnem. Objemy jsou stále marginální, a i když jsou tento víkend možná o něco větší než předešlé soboty a pátky, nijak nemohou pomoci v našich případných odhadech.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

BTC dominance

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) má po menším výprodeji, máme se obávat?, TRADING11

Bitcoin dominance přestala tolik klesat, ale zatím to není žádná hitparáda. Vlastně se zdá, že se s velkou pravděpodobností dominance Bitcoinu nevrátí nad zakreslené pásmo. Tudíž můžeme spíše očekávat, že altcoinový trh bude mít velké pré. Růst dominance by mohla zajistit pouze větší panika na trhu. V takových chvílích totiž nikdo nechce v altcoinech moc setrvávat.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Co se tedy týče samotného trhu s BTC, kurz popáté nad S/R levelem 58 189 USD naprosto selhal a vylil se. To je právě ten důvod, proč jsem mnohokrát varoval před slepým následováním ceny. Pokud jste totiž každý průraz řečené úrovně longovali, pětkrát v řadě jste se museli logicky spálit, což není po psychické stránce vůbec nic příjemného.

Je tedy potřeba vždy hledat potvrzení a samozřejmě brát v potaz kontext celého trhu. V každém případě má trh nápadně problém s psychologickou hladinou 60 000 USD, což upřímně moc nechápu. V polovině března jsme touto úrovní projeli bez problémů a při dalších pokusech jsme svědky mnoha nezdařených pokusů o průlom.

Kurz se tedy i vylil ze zakresleného malého rostoucího klínu, což vyvolalo menší výprodej a pokles ceny pod S/R level 58 189 USD. Drop ovšem dlouho nevydržel, protože se nakupující snaží cenu zase vyhnat zpátky. A myslím si, že budeme ještě dnes srozuměni s výsledkem těchto snah. Za sebe mohu říct, že bych se vůbec nedivil, když kurz zase prorazí. Jak jsem párkrát již řekl, trh se chová pošahaně.

Leč mnohem větší logiku dává pouhý pullback s následným poklesem po další blízkou úroveň na 54 530 USD. Z technického hlediska by bylo otestování uvedeného levelu pozitivní, protože za posledních pár týdnů zde byla dostatečná poptávka na obrat. A otestování nám řekne, zda je tam ta poptávka i v současnosti.

Indikátory

4H RSI se přehouplo z neutrality do spíše medvědí situace. Leč pokles hodnot indikátoru nebyl ani náhodou hluboký. Schválně, jestli se křivka dostane nad 50 bodů. Pokud ano, myslím, že se kurz zase úspěšně dostane nad 58 189 USD. Co se týče MACD, nakonec se ukazuje, že bearish cross z 31. března je platný. Ovšem negativní momentum není prozatím kdovíjak silné.

Závěrem

Jak jsem se již nechal slyšet, největší logiku má pokles alespoň po S/R level 54 530 USD, kde by se měl nacházet poptávkový pool. Otestováním totiž zjistíme, zda ta poptávka tady stále je. Nelze ovšem vyloučit, že se trh nepokusí o další otestování 60 000 USD. Na průraz bych však nevsadil ani zlámanou grešli, protože není vůbec zřejmé, co se na trhu vlastně děje.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) stále konsoliduje pod rezistencí


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.