ANALÝZA – Bitcoin (BTC) stále konsoliduje pod rezistencí

BTC bitcoin

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Od včerejší analýzy na Bitcoin (BTC) nám zase uběhlo 24 hodin a my si tedy zrekapitulujeme, co se za tu dobu vše stalo. Bitcoin se bohužel stále nedokázal popasovat s lokální rezistencí a zároveň psychologickou hladinou 60 000 USD, což už je vážně docela únavné. Osobně zastávám momentálně názor, že alespoň all time high úroveň otestujeme. Leč tady to plácání je vážně dost bolestné, a je tedy i logické, že dominance BTC dost strádá.

BTC dominance

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) stále konsoliduje pod rezistencí, TRADING11

Bitcoin dominance za včerejšek dostala solidní nakládačku, a dokonce jsme prorazili vyznačené supportní pásmo. Nyní bych právě očekával nějaký krátký retracement po uvedené pásmo a pak zase zpátky dolů. Ale aby mohl kurz dominance nahoru, je třeba, aby cena BTC konečně prorazila, ať je to kamkoliv.

Leč větší logiku má, aby došlo k breakoutu up. Tedy ve spojitostí s tím, že mají altcoiny jít nakonec nahoru. Jinak retracementu nahrává i fakt, že denní RSI je docela hluboko, na cca 23 bodech, což je objektivně dost.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Nyní se tedy dostáváme k BTC, kde stále bojujeme o těch 60 000 USD. Negativní bezesporu je, že trhu trvá průraz strašně dlouho. Navíc je struktura z posledních dnů v negativní podobě. Respektive má podobu bearish patternu rising wedge, což sice není rozhodující faktor, ale určitě bychom měli být opatrní.

Tomu, že tam ten pattern skutečně je, nasvědčují i objemy. Ty jsou každopádně zase dost mizerné. Ony jsou teda mizerné už několik týdnů, ale předešlé dny byly špatné, a jak tu máme víkend, jsou ještě horší. Pro mne je právě volume rozhodující faktor, který nám naznačuje, že na trhu je něco hodně špatně.

Proto si myslím, že je mnohem rozumnější si počkat na jakékoliv rozuzlení, čímž myslím průraz doprovázený mnohem většími objemy. Samozřejmě ty stále klesající objemy a nízká volatilita naznačují, že bychom se konečně většího pohybu mohli dočkat. Dovolím si právě odhadovat, že nejpozději během následujícího týdne se už dočkáme. Leč nelze vyloučit, že k řečené události nedojde už o víkendu. Doteď tomu tak ovšem moc nebylo.

Indikátory

4H RSI je pořád hrozně neutrální, vlastně všechny intraday RSI jsou v podstatě nijaké. Na MACD se ovšem čeká, že brzy dojde k bullish crossu, ale nějak k němu nedochází. Chybí jednoduše momentum a křivky indikátoru jdou stále dolů, i když fakticky cena postupuje velmi střídmě nahoru.

BTC závěrem

Z těch mizerných objemů a nízké volatility je zřejmé, že brzy musí dojít k průrazu. Obyčejně taková období moc dlouho nevydrží a pak následuje něco většího. V těchto chvílích mi přijde namístě si počkat, co se stane, a na základě toho se pak rozhodnout.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) pořád bojuje, bude to ale stačit?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.