ANALÝZA – Bitcoin (BTC) pořád bojuje, bude to ale stačit?

BTC bitcoin kryptoměny

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Jak jsem psal ve své středeční analýze na Bitcoin (BTC), trh si s námi solidně zahrává. Vlastně bych si dovolil i trochu lidovější mluvu a označil trh s Bitcoinem za dost pošahaný. Není úplně jasné, kam chce trh nakonec směřovat, protože selhání kolem kulatých 60 000 USD přišlo tolik a člověk pak neví, zda se jedná o reverzní signály, nebo si s trhem někdo hraje.

BTC dominance

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) pořád bojuje, bude to ale stačit?, TRADING11

Jistě jste si všimli, že altcoinový trh slušně ožil. Nejvíc pumpují některé shitcoiny, které zase dělají stovky procent, což se přirozeně muselo projevit v dominanci Bitcoinu, kdy se kurz vylil ze zakresleného pásma. Dominance BTC byla v podstatě dva měsíce neustále stejná, takže aktuální průraz má rozhodně nemalou váhu.

Leč je potřeba si uvědomit, že jsme stále v supportním pásmu, tudíž šance na odraz tu ovšem jsou. Cena Bitcoinu tedy musí pumpnout, nebo jít dolů, aby se dominance zvedla. Mimo jiné se zdá, že došlo k průrazu uptrendu, který trvá od počátku roku 2018.

Pokud by tedy měl Bitcoin i nadále ztrácet, jednak to znamená, že alty půjdou strmě nahoru, a jednak, že by se mohl blížit závěr aktuálního bull trendu. Tím však nemyslím, že ten závěr má přijít za pár dní. Uvedený proces může trvat i půl roku. Zároveň by to ovšem znamenalo, že Bitcoin v relativních číslech už žádnou mohutnou hitparádu nepředvede. Proto raději všichni polezou do altů.

Mohlo by vás také zajímat: Tři ověřené způsoby, jak získávat pasivní příjem z kryptoměn – Defi, Lending, Staking

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) pořád bojuje, bude to ale stačit?, TRADING11

Co se týče dolarového indexu, zde dochází ke slabší korekci, která ovšem BTC zrovna dost pomáhá. Kdyby index příliš strmě rostl, myslím si, že bychom se u 60 000 USD neudrželi. Avšak kurz DXY se zatím drží na lokálním supportu. Já bych řekl, že je i dost velká šance, že se odrazíme, protože snaha o rotaci tu je evidentní.

Znamená to pak automatický problém pro krypto? Nikoliv, jen bude zase pod větším tlakem. A jestli nedojde na indexu k velkému rally, Bitcoin by to shodit nemělo. DXY stoupá na hodnotě už od počátku roku a stejně kryptoaktiva drží nahoře a kapitalizace roste.

Leč rostoucí poptávka po měně je samozřejmě nebezpečí, protože pak může snáze vyschnout likvidita. Když dolárky dojdou, Bitcoin si nekoupíte. Jinak 4H RSI je již velmi blízko od supportního pásma. Proto bych raději viděl odraz až zde. Ovšem je možné, že k silné rotaci dojde již dnes. Myslím si ale, že už žádné bohaté price action ke konci týdne nazažijeme a budeme si muset počkat na pondělí.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Nyní tedy krátké okomentování trhu s BTC, kde, jak vidíte, kurz spíše konsoliduje v rozmezí 58 189 – 60 000 USD, což znamená, že volatilita je vážně na minimu. Trh má tedy zřejmý problém s průrazem uvedené psychologické hladiny. Osobně jsem toho názoru, že s spíše prorazíme, ale asi bych neočekával žádnou ohromnou pumpu.

A pokud prorazíme, je potřeba sledovat objemy a hledat případná potvrzení. Samotný průraz 60 000 USD nic neznamená, stále pak existuje šance, že se trh stejně sesype. Není tedy vůbec rozumné cenu jakkoliv tupě hned následovat, člověk totiž potřebuje potvrzení. Logicky každopádně platí, že rizikovost je na trhu stále maximální.

Mohlo by vás také zajímat: Bloomberg – Bitcoin může v roce 2021 dosáhnout $400 000, stává se rezervním aktivem

Indikátory

4H RSI je hrozně neutrální, vlastně všechny intraday RSI jsou v podstatě nijaké. Na MACD se ovšem čeká, že brzy dojde k bullish crossu. Pokud se nic nepokazí…

BTC závěrem

Trh je bohužel dost špatně čitelný. Je zřejmé, že se cosi děje, ale takhle těžko říct. Máme hromadu sell signálů, na které trh ovšem pořád jaksi nereaguje. To ale neznamená, že na ně nakonec nezareaguje. Jestli se však Bitcoinu povede zneplatnit celý košík prodejních signálů, získáme tím bez debat hodně mohutný býčí signál.

ANALÝZA – Rychlé oživení na S&P 500 a Nasdaq?


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.