ANALÝZA – Rychlé oživení na S&P 500 a Nasdaq?

wall street analyza trading11

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Na akciových indexech S&P 500 a Nasdaq došlo od poslední analýzy k vcelku dynamickému vývoji, kdy dochází k velmi rychlému oživení. Index S&P 500 zase pokořil nové historické maximum a technologický index Nasdaq postupně umazává předešlé ztráty. Situace je tedy docela zajímavá a skoro to vypadá, že se můžeme rozloučit s komplexnější korekcí.

Aktuální situace na 4H TF S&P 500

Nasdaq, ANALÝZA – Rychlé oživení na S&P 500 a Nasdaq?, TRADING11

Jak bylo tedy řečeno v úvodu, index S&P 500 zase pokořil nové all time high a dneškem jsme překonali psychologickou úroveň 4 000 bodů. Zaregistrujte však tu podivnou strukturu trhu, která se v grafu již několik měsíců tvoří. Po každém hlubším dropu velmi rychle následuje vytažení kurzu. Téměř s identickou rychlostí jako šel předtím kurz dolů.

Obdobné pohyby jsou vážně dost nestandardní a říká se tomu V-shape. Tedy, že kurz má vývoj ve tvaru písmena V, což skutečně není typicky normální cenový průběh. Ve skutečnosti byste měli tyhle V-shape struktury vidět příležitostně, ale my už máme třetí v řadě. Tím chci říct, že trh se chová hrozně zvláštně, nevypočitatelně a osobně to pozitivně nevnímám.

Člověk totiž nemá vůbec ponětí, co se vlastně chystá. Jdeme konečně do korekce? Tak tedy zase nejdeme? V každém případě se stavidla otevřely a kurz s největší pravděpodobností bude i nadále pokračovat v expanzi.

Aktuální situace na 4H TF Nasdaq

Nasdaq

Co se týče Nasdaq, technologickému indexu se cca šest týdnů zrovna moc nedařilo. Struktura byla ovšem v podobě klesajícího kanálu, takže vývoj v rámci patternu byl pod drobnohledem. Navíc při průrazu horní stěny útvaru hned víme, že se trh snaží klesající trend zrovna zlomit. To se i možná nyní děje, protože kurz snadno prorazil S/R level 13 219 bodů a bullish gapem i horní stěnu kanálu.

Trh tedy nesporně vyvíjí jakési úsilí a dost možná se jedná o definitivní ukončení korekce, jež trvala od poloviny února. Leč my v rámci technické analýzy hledáme potvrzení a tudíž je nutné ještě prorazit S/R level 13 600 bodů. Podle historického price action se jedná o silný level, takže případný průraz má velký vliv na budoucí pozitivní kurzový vývoj.

Závěrem

Dneska je analýza velmi stručná, protože se toho zas tolik nestalo. Ovšem cenový vývoj jako takový je docela zajímavý a vážně už většina analytiků kroutí hlavou nad tím, že akciové trhy bez hlubšího propadu více jak rok v kuse expandují. Všichni prostě očekávají komplexnější korekce a ta pořád nepřichází. Na trzích je to vážně dost zvláštní, protože se zdá, že je můžeme nafukovat donekonečna.

Na akciovém trhu roste nervozita, i když původní očekávání byla spíše pozitivní. Respektive si značná část investorů dost slibuje od toho schváleného fiskálního stimulu o objemu 1,9 bilionu dolarů. Zatím případný pozitivní efekt není moc znát, ale zas na druhou stranu je dost brzo na celkové zhodnocení.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) si s námi těžce zahrává


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.