ANALÝZA – Bitcoin (BTC) si s námi těžce zahrává

Glassnode: Trh s Bitcoinem je v rovnováze a klesat už nebudeme! Zde jsou důvody

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Jako obvykle navážeme dnešní analýzou na Bitcoin (BTC) na analýzu včerejší, ze které víme, že dolarový index zběsile postupoval vpřed a Bitcoin měl čerstvě po průrazu klíčové rezistence. Trh měl však za tu relativně krátkou dobu vcelku dynamický vývoj a zase jsme úplně někde jinde, což nás asi brzy přivede do blázince. Proč?

Price action je vážně chaotické a objemy jsou ve všeobecnosti natolik slabé, že jakýkoliv cenový pohyb nelze brát zcela vážně. A právě dnešní cenový vývoj je důkazem toho, že není radno slepě následovat cenu. Obzvlášť ne v dnešní době. Vlastně se stalo to, před čím jsem varoval. Leč, jestli se jedná jenom o krátký bull trap, netuším. Možná nakonec nahoru stejně půjdeme, ale je to dost riskantní. Respektive je nemálo riskantní na to vsadit peníze.

Aktuální situace na 4H TF DXY

BTC, ANALÝZA – Bitcoin (BTC) si s námi těžce zahrává, TRADING11

Včera večer došla dolarovému indexu z velké části šťáva, což se dalo po tom rally očekávat. Vzhledem k tomu, že jsme velmi blízko k měsíčnímu close, tak mají všichni nefanoušci amerického dolaru smůlu, protože jestli březen zavřeme nad 93 body, máme další důležité potvrzení, že DXY může být na počátku několikaleté expanze.

Tudíž je důležité, aby kurz nepadl pod zaznačených 93 bodů, nebo aby alespoň zavírací cena byla někde blízko řečené úrovně. Pokud si správně vzpomínám, upozorňoval jsem, že je u indikátoru RSI na denním a 4H časovém rámci divergence, jež byla původně i dost velká.

A nakonec se tedy povedlo jejich úplné zneplatnění, což je signál s nemalou váhou, že index má obrovskou sílu. Na základě řečeného se potvrzuje, že podmínky pro BTC se neustále zhoršují. Leč to automaticky neznamená, že musí Bitcoin dolů a podobně. Jen je trh pod větším tlakem, s čímž je třeba kalkulovat.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Nyní se tedy dostáváme ke 4H grafu BTC, kde je to vážně bizár. Ve finále se povedlo býkům prolomit S/R level 58 189 USD, ale odehrála se obdobná šaráda jako při předešlých pokusech o breakout. Cena krátce na řečené úrovni konsolidovala a pak se začalo zdát, že momentum up zase stoupá. Ovšem pak se lusknutím prstu cena začala sesypávat.

Uvedený vývoj by neměl nikoho překvapit, protože k podobnému fakeoutu došlo tento měsíc už třikrát a máme čtvrtý. Přesně před tímhle jsem varoval, že není zrovna nejmoudřejší cenu po breakoutu chytat. Je potřeba potvrzení, které rozhodně nepřišlo. Objemy jsou stále průměrné a během průniku samotného došlo jen k velmi krátkému zvednutí volume.

Co se týče čerstvého price action, trh se mírně sesypal, což kurz dostalo zpátky pod námi sledovaný level. Pak vygeneroval svíci, kterou posměšně označuji za double dildo. Bohužel se jedná o kurzový vývoj, jenž nám moc nepomůže, neboť z takové svíce vážně nelze poznat, kam trh směřuje. Prostě Bitcoin vydrbal s býky i medvědy. Ovšem po tom našem double dildu zavřela následující svíce v podobě Pin baru.

Z toho můžeme odvodit, že na trhu jsou nakupující, kteří jsou ochotni do trhu vstupovat a prostě vykupovat propady. Určitě proto existuje velká šance, že cena půjde zase nad S/R level a pak se uvidí. Vlastně se trh určitě vrátí nad tuto úroveň, ale otázkou je, zda se nad ní cena udrží. Uvidíme, zda popáté breakout vyjde.

Indikátory

4H RSI se v podstatě jen dotklo 70 bodů a momentum se hned obrátilo – není přirozeně dobrý signál. Ale zatím to není ani žádná hrůza, a třeba se záhy dočkáme druhého pokusu. Jak jsem včera říkal, na histogramu MACD byla dvojnásobná medvědí divergence, jež se uplatnila. Každopádně MACD má za sebou čerstvý bearish cross.

Závěrem

Aktuální podmínky na trhu strašně nahrávají tomu, že se prostě chytíte do pasti. Nakoupíte nad důležitou rezistencí a pak najednou bum, bác. Uděláte nákup po breakoutu podruhé a zase bum, bác. Potřetí a počtvrté. A takhle stále dokola, až vás trh ořeže až na kost. Na základě toho, co víme, mi proto přijdou podmínky na trhu pro retail velmi nepřátelské.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) posiluje navzdory rally na DXY


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.