Bitcoin zavřel 6 zelených mothly svící v řadě! Poprvé od roku 2013

ZDROJ:KRYPTOMAGAZIN.SK

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Trh s kryptoměnami prochází nejvíce bullish fází v historii. Je to evidentní už při letmém pohledu na graf, kde můžeme vidět, že cena Bitcoinu za půl roku stoupla o neuvěřitelných 50 000 dolarů.

Největší kryptoměna již třetí týden zápasí s úrovní 60 000 USD a těsně pod touto cenovkou uzavřela i březnovou svíci. Je to docela vtipné. Březen jsme dříve vnímali jako korekční měsíc, ve kterém probíhala konsolidace a pohyb do strany, ale májová monthly svíce má stejně velké tělo, jako ta únorová.

Bitcoin už půl roku v zelených číslech

Zároveň jde o šestou zelenou monthly svíci v řadě, což znamená, že Bitcoin již půl roku nepřetržitě roste. Něco takového jsme naposledy viděli v roce 2013. Pěkně je to vidět na přiloženém logaritmickém grafu:

1M BTC / USD - Bitstamp - logaritmický graf
1M BTC / USD – Bitstamp – logaritmický graf

Jak vidíte, Bitcoin měl od roku 2013 několik zajímavých růstových období, ale šest zelených měsíců po sobě měl naposledy na přelomu let 2012-2013, když zaznamenal růst z 10 na 260 dolarů. Trh následně klesl zpět na 100 dolarů, ale poté stoupl až na 1300 USD, čímž završil svůj první čtyřletý cyklus.

V tom druhém jsme šest zelených monthly svící neviděli. Nejvíce jich bylo pět v dubnu-srpnu 2017. V těchto měsících cena Bitcoinu stoupla z 1050 na 4700 dolarů. Bitcoin zakončil svůj druhý čtyřletý cyklus na ceně 20 000 dolarů.

Je zajímavé, že pět zelených svící jsme na monthly grafu zaznamenali i v roce 2019, kdy se Bitcoin odrazil od dna a z ceny 3200 dolarů vystřelil téměř až na 14 000 dolarů.

Zde najdete nejnovější technickou analýzu Bitcoinu od našeho ekonoma Jaroslava: Bitcoin (BTC) se s námi těžko zahrává

Chcete nakupovat Bitcoin, či další kryptoměny? Jednoznačně doporučujeme burzu Binance, která nabízí široký výběr kryptoměn a nejlepší služby na trhu včetně margin tradingu a lending platformy. Vytvořte si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáte doživotní slevu 5 % na obchodní poplatky.

Třetí cyklus Bitcoinu může být díky krizi a tištění peněz nejsilnější

Aktuálně se nacházíme v posledním roce třetího cyklu. Bitcoin v květnu 2020 prošel halvingem, díky čemuž se významně snížila jeho inflace. Pomohla mu i probíhající ekonomická krize a hlavně odpověď centrálních bank, které se rozhodly vytisknout dosud nevídané množství inflačních peněz.

Dokonce i světové elity, jako George Soros, se již vyjádřili, že hrozí monetární kolaps a přechod na nový systém. Zájem investičních fondů a velkých firem o Bitcoin nikdy nebyl větší, a navíc neustále roste. Právě proto cena vystřelila tak vysoko.

V době ekonomických obtíží, nepřiměřených odpovědi centrálních bankéřů, rekordního zadlužení obyvatel, vlád a největší nejistoty od dob kubánské krize si Bitcoin v dubnu nabíhá na vytvoření sedmé zelené monthly svíce v řadě. Zdá se, že Bitcoin je opravdu budoucnost oproti prohnilému monetárnímu systému současnosti, který nedělá nic, jen problémy.

Pokud chcete vědět více o minulosti Bitcoinu a kryptografických internetových měnách, které mu předcházely, jednoznačně doporučujeme prohlédnout si toto video: