ANALÝZA – S&P 500 a Nasdaq pokračují v růstu

NASDAQ akcie ekonomika technická analýza trading11

Zostáva do konca 50 % zľavy na všetky naše produkty

Ve včerejší analýze na Bitcoin jsme si řekli, že kryptoaktiva zareagovala velmi slušně na nová data v rámci sektoru služeb, což platí i pro S&P 500 a Nasdaq. Na rozdíl od Bitcoinu však akciové index pokračují v expanzi, což znamená, že zde existuje jakási setrvačnost.

Zkrátka se celý trh dal do pohybu a jen tak se asi nezastaví. Leč i na akciových trzích je to nyní dost ošemetné a možná přijde hlubší drop dříve, než bychom třeba očekávali. Vždy, když akcie začnou strmě pumpovat, drop nebývá zrovna daleko. Tudíž uvidíme, jak dlouho si akciové indexy svoji sílu ještě udrží.

Do konca tohto mesiaca môžeš využiť 50 % zľavu na všetky naše trading produkty. Neváhaj a priprav sa na altcoinovú sezónu už teraz. S nami ti nič neujde.

Pozrieť ponuku

Aktuální situace na 4H TF S&P 500

S&P 500

Akciový index S&P 500 zareagoval na nová data velmi agresivně, což jsem třeba osobně moc nečekal. Jednak se tím kurz dostal nad 4 000 bodů a hlavně se vytvořil bullish gap, který se musí časem zaplnit. Nicméně, jak je vidno, trh chce zatím pokračovat v dalším růstu, takže řečená data dala vše pěkně do pohybu.

Uvidíme tedy, jak dlouho aktuální růst vydrží, protože po agresivních breakoutech all time high úrovní většinou alespoň throwback následuje. Zmíněný bullish gap dodává téhle možnosti i na váze. První obranou linií v případě poklesu je tedy S/R level 3 984 bodů.

Indikátory

4H RSI proráží hraničních 70 bodů, což jsme tu tak půl roku vůbec neměli. Trh je po dlouhé době skutečně silný a ve všeobecnosti jsou všichni na akcie zase strašně bullish.

Aktuální situace na 4H TF Nasdaq

S&P 500, ANALÝZA – S&P 500 a Nasdaq pokračují v růstu, TRADING11

Nasdaq sice na novém all time high ještě není, ale pokud současné momentum vydrží, stačí pár dnů a historické maximum bude pokořeno. I zde trh zareagoval bullish gapem a následný růst indexu pomohl při průrazu S/R levelu 13 605 bodů. Předposlední překážka je prolomena a nyní pouze zbývá S/R level 14 176 bodů, což je vlastně all time high úroveň.

Pokud se tedy nic nezmění, už během následujícího týdne bychom mohli uvedenou hladinu atakovat a pravděpodobně dojde i k průrazu. Tím se samozřejmě otevřou stavidla a technologické tituly zase mohou letět vzhůru. Euforie se tedy dozajista po několika týdnech na technologický trh vrátí. Proto je potřeba neustále myslet na to, že převažující euforie je špatně.

Indikátory

4H RSI se blíží k hraničním 70 bodům a pravděpodobně se dočkáme překonání této úrovně. Akorát tím trh vlastně potvrdí svoji nynější sílu.

Závěrem

Vzhledem k tomu, že došlo k tak silnému oživění na akciích, spousta analytiků bude samozřejmě muset přehodnotit svoje postoje. Pokud se totiž podíváte na, řekněme, kritičtější analytiky, zjistíte, že převážná část z nich počítala s mnohem hlubším dropem. Mně osobně by to též dávalo mnohem větší logiku, ale místo toho indexy zase letí nahoru. Jsme prostě v té nejšílenější finanční bublině v historii a nemám z toho vůbec radost.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) reaguje na nová makro data růstem


Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na kapitálových trzích jsou velmi rizikové!!

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.