Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Share This Post


Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování na burze cenných papírů Abu Dhabi (ADX) a stala se jednou z prvních veřejně kótovaných průmyslových firem na Středním východě.

Cena akcií Phoenix Group vzrostla 5. prosince na 2,25 dirhamu (0,6 dolaru), podle údajů z burzy ADX. Cena vzrostla až o 50 % z primární veřejné nabídky (IPO) 1,50 dirhamů (0,41 USD) podle prospektu Phoenix IPO.

K veřejné kotaci došlo několik týdnů poté, co Phoenix Group 18. listopadu úspěšně uzavřela své IPO s 33násobným překročením úpisu, přičemž prodala 907 323 529 akcií za přibližně 1,3 miliardy dirhamů (371 milionů USD). Část IPO vyhrazená pro drobné investory byla přepsána 180krát, zatímco profesionální investoři přepsali nabídku 22krát.

Ambice společnosti

Těžař kryptoměn má za cíl použít výnosy z IPO k financování svého budoucího růstu a přinést investorům pozitivní výnosy. Podle spoluzakladatele a generálního ředitele Phoenix Group Bijana Alizadeha jsou ambice společnosti ukotveny čtyřmi pilíři: „inovace v těžbě bitcoinů, podniky s obnovitelnými zdroji energie, pokročilé výrobní kapacity a strategické akvizice.“

Phoenix, kterou v roce 2015 založili Alizadeh a Munaf Ali, je významnou společností v blockchainovém průmyslu na Blízkém východě, která spolupracuje s hlavními regionálními úřady. V srpnu 2023 Phoenix podepsala dohodu o vybudování farmy na těžbu kryptoměn v Ománu za 300 milionů dolarů za přítomnosti ománského ministra dopravy Saeeda Al Maawaliho a předsedy burzy v Abu Dhabi Hishama Malaka.

Vize společnosti

Jedním z hlavních aspektů vize společnosti Phoenix je její závazek k udržitelnosti v těžbě kryptoměn nebo využívání obnovitelných zdrojů pro těžbu kryptoměn. Asi 95 % energie Phoenixu pochází z obnovitelných zdrojů, především z vodní energie, řekl Alizadeh v září 2023.

V říjnu 2023 získal konglomerát Abu Dhabi International Holding Company 10% podíl ve Phoenix Group prostřednictvím své dceřiné společnosti International Tech Group.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...