Zatiaľ čo cena bitcoinu prekonáva 40 000 dolárov, Matrixport predpovedá 125 000 USD v budúcom roku

Share This Post

Bitcoin nedávno dosiahol cenový míľnik 40 000 dolárov, čo je prvýkrát od konca apríla 2022, a zaznamenal tak 19-mesačné maximum. Tento vzostup je súčasťou výrazného ročného nárastu a prichádza v čase, keď sa očakáva ďalší vývoj na trhu s kryptomenami.

Bitcoin prekonáva 40 000 dolárov

Bitcoin nedávno dosiahol významný míľnik, keď jeho cena prekonala úroveň 40 000 dolárov. Prekonanie tejto hranice znamenalo najvyššiu hodnotu kryptomeny za posledných 19 mesiacov, čo je zároveň najvyššia cena v tomto roku. Od začiatku roka Bitcoin zaznamenal rast o viac ako 140 %, napriek tomu je ale stále o 42 % nižšie oproti svojmu historickému maximu, ktoré dosiahlo výšku 69 000 dolárov v novembri 2021.

Markus Thielen, hlavný výskumný pracovník v spoločnosti Matrixport, vyslovil optimistickú prognózu pre budúcnosť poprednej kryptomeny. Predpovedá, že cena dosiahne viac ako 60 000 dolárov do apríla budúceho roka a môže sa dokonca vyšplhať až na 125 000 dolárov do konca roka 2024.

Thielen poukazuje na to, že historický vývoj najväčšej kryptomeny sveta ukazuje na trojročné býčie trhy, ktoré nasledujú po medvedích trhoch, a očakáva, že 2023 bude prvým rokom ďalšieho býčieho cyklu. Ďalej zdôrazňuje, že v rokoch, keď došlo k halvingu, boli tieto roky zvyčajne býčie. Ďalší halving sa očakáva v apríli 2024.

Thielen tiež poznamenal, že ťažiari obvykle hromadia Bitcoin pred každým halvingom, čo v minulosti viedlo k nárastu cien o viac ako 200 %. Tento trend by mohol naznačovať, že Bitcoin môže dosiahnuť hodnotu 125 000 dolárov.

Bitcoin ETF

Ďalším faktorom, ktorý prispieva k pozitívnemu výhľadu na trh s bitcoinom, je špekulácia o skorom schválení spotového Bitcoin ETF v Spojených štátoch amerických. Banková inštitúcia Standard Chartered v nedávnom vyhlásení predpokladá, že by Bitcoin mohol dosiahnuť šesťmiestnych hodnôt pred koncom budúceho roka, a to vďaka skôr než očakávanému zavedeniu spotových ETF v USA.

Existuje niekoľko žiadostí o Bitcoin ETF v USA, vrátane tých od spoločností ako BlackRock a Grayscale, ktoré diskutujú o svojich návrhoch s Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC).

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 44 000 USD podľa KMC.

Ďalšie informácie o vývoji ceny kryptomien nájdete v našich pravidelných technických analýzach a streamoch. 

Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...