Šéf AI společnosti Meta říká, že probíhá „válka AI“ a Nvidia „dodává zbraně“

Share This Post

Šéf Meta AI Yann LeCun se vyjádřil o stavu umělé inteligence (AI) a kvantových počítačů v celém odvětví během oslavy 10letého výročí založení týmu Meta’s Fundamental Artificial Intelligence Research (FAIR).

LeCun komentoval současné sevření Nvidie v hardwarovém průmyslu AI, dále pravděpodobnost, že se AI brzy objeví na lidské úrovni, a proč Meta v současné době neprosazuje kvantové výpočty vedle svých konkurentů.

Válka umělé inteligence

LeCun již dříve tvrdil, že budeme muset dosáhnout úrovně umělé inteligence „psí“ a „kočičí“, než dokážeme, aby umělá inteligence byla na lidské úrovni. Kdy to bude, raději netipoval. 

Pro srovnání, Elon Musk nedávno učinil odvážnou předpověď, že „digitální bůh“ dorazí během příštích tří až pěti let.

Zato generální ředitel Nvidie Jensen Huang Nedávno prohlásil, že umělá inteligence bude v příštích pěti letech schopna dokončit testy způsobem „poměrně konkurenceschopným“ s lidmi. I když to zdaleka nekončí nárokováním plných schopností na lidské úrovni, někteří odborníci považují testování za měřítko schopností AI. 

LeCun mezi nimi zjevně není. Během oslav 10 let veletrhu FAIR poskytl komentář týkající se tvrzení generálního ředitele Nvidie:

„Jensena znám. Je tu válka AI a on dodává zbraně.“

Prohlášení šéfa Meta AI pravděpodobně odkazuje na nedávné zprávy, že Nvidia je nyní nejcennějším výrobcem čipů na světě, což je výkon z velké části připisován tomu, že se GPU společnosti staly současným hardwarem pro trénink velkých jazykových modelů, jako je ChatGPT.

LeCun dále vysvětlil, že současná technologie uváděná jako potenciální jiskra pro AGI, generativní AI, prostě nebyla dost dobrá. „Text je velmi špatným zdrojem informací,“ řekl.

Kvantové počítání

Další oblastí, které se LeCun během akce dotkl, byly kvantové výpočty. Na rozdíl od konkurentů Google a Microsoft se Meta odchýlila od závodu kvantových počítačů poměrně daleko.

„Kvantové výpočty jsou fascinující vědecké téma,“ řekl LeCun, ale další komentáře jasně ukázaly, že podle něj tato technologie není zralá. „Množství problémů, které můžete vyřešit pomocí kvantových počítačů, můžete vyřešit mnohem efektivněji s klasickými počítači.“

Mezitím Microsoft nedávno uzavřel partnerství v hodnotě 100 milionů dolarů s kanadskou kvantovou výpočetní firmou Photonic s cílem uvést na trh během příštích pěti let plně funkční kvantový síťový systém odolný proti chybám.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...