Blockchain Association podporuje Ripple v souboji SEC

Share This Post

Skupina Blockchain Association se sídlem ve Spojených státech podpořila společnost Ripple Labs uprostřed její pokračující právní bitvy s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) a tvrdí, že případ by mohl být velmi důležitý pro budoucnost kryptoprůmyslu. 

V příspěvku z 28. října tato advokátní skupina oznámila, že bude „stát“ s americkou kryptoekonomikou tím, že podá amicus brief, také známý jako „přítel soudu“, v rámci vynucovací žaloby SEC proti Ripple.

Téměř před dvěma lety SEC oznámila, že v prosinci 2020 žalují Ripple, bývalého generálního ředitele Christiana Larsena a současného generálního ředitele Brada Garlinghouse za údajné získání 1,3 miliardy dolarů prostřednictvím neregistrovaných prodejů cenných papírů prostřednictvím XRP.

„Tento případ, který je pouze jedním z dlouhé řady snah SEC regulovat vymáháním, zdůrazňuje snahu SEC upevnit a legitimizovat její příliš široký výklad Howeyho testu,“ napsalo sdružení.

Howeyho test určuje, co se kvalifikuje jako investiční smlouva, a podléhá tedy americkým zákonům o cenných papírech.

Sdělení Blockchain Association

Blockchain Association ve svém sdělení nastínila, proč by podle jejich názoru mohly mít názory SECpředsedy Garyho Genslera na zákony o cenných papírech „zničující účinky“ na kryptoprůmysl.

Tvrdí, že technologie blockchainu mají v kryptoprůmyslu mnoho využití; tokeny lze použít k platbě za zboží a služby, převodu práv duševního vlastnictví či sledování zásob.

„Uplatnění zákonů o cenných papírech na tyto tokeny – ať už skrze prizma Howeyho testu – nebo ne – by významně omezilo fungování těchto sítí.“

Asociace také tvrdí, že SEC ignoruje jasné precedenty Nejvyššího soudu a druhého okruhu, podle nichž transakce na palubě jsou mimo jurisdikční dosah SEC:

„Ačkoli je blockchain průmysl globální povahy, federální zákony o cenných papírech nejsou. Druhý obvod opakovaně zdůraznil poučení Nejvyššího soudu na toto téma.“

„V souladu s tím, jak pro účely odpovědnosti, tak (pokud je to nutné) pro účely náhrady škody, by tento soud měl mít na paměti omezení zákonů o cenných papírech,“ dodal.

Důsledky pro budoucnost krypta

Kristin Smith, výkonná ředitelka Blockchain Association, věří, že tento případ by mohl mít dalekosáhlé důsledky pro budoucnost kryptoměn.

„Nezvyklým aplikováním těchto zastaralých standardů na moderní a inovativní technologii SEC pokračuje ve svém modelu ‚regulace vynucováním‘ a trestá kryptospolečnosti s malým odůvodněním nebo varováním,“ řekla.

Blockchain Association uvedla, že případ dává průmyslu šanci zatlačit zpět proti „regulaci SEC prostřednictvím prosazování agendy“ a potenciálně otevřít dveře modernizovaným standardům pro průmysl.

Related Posts

Digitální kanadský dolar navzdory vysoké informovanosti nedokáže zapůsobit

Nedávná veřejná konzultace o iniciativě kanadské centrální banky v...

CFTC varuje kryptoburzy: „Binance je len začiatok“

Právna bitka medzi USA a kryptomenovou burzovou platformou Binance bola označená...

Návrh na restrukturalizaci thajské kryptoburzy Zipmex rozděluje věřitele

Thajská kryptoburza Zipmex, která se ocitla ve složité situaci,...

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...