Blockchain Association podporuje Ripple v souboji SEC

Share This Post

Skupina Blockchain Association se sídlem ve Spojených státech podpořila společnost Ripple Labs uprostřed její pokračující právní bitvy s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) a tvrdí, že případ by mohl být velmi důležitý pro budoucnost kryptoprůmyslu. 

V příspěvku z 28. října tato advokátní skupina oznámila, že bude „stát“ s americkou kryptoekonomikou tím, že podá amicus brief, také známý jako „přítel soudu“, v rámci vynucovací žaloby SEC proti Ripple.

Téměř před dvěma lety SEC oznámila, že v prosinci 2020 žalují Ripple, bývalého generálního ředitele Christiana Larsena a současného generálního ředitele Brada Garlinghouse za údajné získání 1,3 miliardy dolarů prostřednictvím neregistrovaných prodejů cenných papírů prostřednictvím XRP.

„Tento případ, který je pouze jedním z dlouhé řady snah SEC regulovat vymáháním, zdůrazňuje snahu SEC upevnit a legitimizovat její příliš široký výklad Howeyho testu,“ napsalo sdružení.

Howeyho test určuje, co se kvalifikuje jako investiční smlouva, a podléhá tedy americkým zákonům o cenných papírech.

Sdělení Blockchain Association

Blockchain Association ve svém sdělení nastínila, proč by podle jejich názoru mohly mít názory SECpředsedy Garyho Genslera na zákony o cenných papírech „zničující účinky“ na kryptoprůmysl.

Tvrdí, že technologie blockchainu mají v kryptoprůmyslu mnoho využití; tokeny lze použít k platbě za zboží a služby, převodu práv duševního vlastnictví či sledování zásob.

„Uplatnění zákonů o cenných papírech na tyto tokeny – ať už skrze prizma Howeyho testu – nebo ne – by významně omezilo fungování těchto sítí.“

Asociace také tvrdí, že SEC ignoruje jasné precedenty Nejvyššího soudu a druhého okruhu, podle nichž transakce na palubě jsou mimo jurisdikční dosah SEC:

„Ačkoli je blockchain průmysl globální povahy, federální zákony o cenných papírech nejsou. Druhý obvod opakovaně zdůraznil poučení Nejvyššího soudu na toto téma.“

„V souladu s tím, jak pro účely odpovědnosti, tak (pokud je to nutné) pro účely náhrady škody, by tento soud měl mít na paměti omezení zákonů o cenných papírech,“ dodal.

Důsledky pro budoucnost krypta

Kristin Smith, výkonná ředitelka Blockchain Association, věří, že tento případ by mohl mít dalekosáhlé důsledky pro budoucnost kryptoměn.

„Nezvyklým aplikováním těchto zastaralých standardů na moderní a inovativní technologii SEC pokračuje ve svém modelu ‚regulace vynucováním‘ a trestá kryptospolečnosti s malým odůvodněním nebo varováním,“ řekla.

Blockchain Association uvedla, že případ dává průmyslu šanci zatlačit zpět proti „regulaci SEC prostřednictvím prosazování agendy“ a potenciálně otevřít dveře modernizovaným standardům pro průmysl.

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...