Scaramucci predpovedá, kedy sa bitcoin stane poistkou proti inflácii

Share This Post

Hoci je zakladateľ investičnej spoločnosti SkyBridge Capital Anthony Scaramucci otvoreným zástancom bitcoinu, neverí, že toto aktívum ešte dosiahlo status zabezpečenia proti inflácii. Podľa jeho názoru sa tak stane, až peňaženky s BTC dosiahnu miliardu.

Scaramucci: Bitcoin stále nie je zabezpečením proti inflácii

Okrem toho bývalý úradník Bieleho domu vyslovil názor, že primárna kryptomena sa stane predmetom masového prijatia, ak obrie inštitúcie, ako je BlackRock, zavedú produkty s ňou spojené.

V rozhovore pre televíziu CNBC Scaramucci tvrdil, že investícia do bitcoinu za účelom uchovania bohatstva počas súčasnej inflačnej situácie nie je v súčasnej dobe vhodnou stratégiou. Očakáva, že aktívum bude „dostatočne zrelé“ a bude mať tieto funkcie, až dosiahne jednu miliardu peňaženiek po celom svete.

Američan priznal, že do ekosystému BTC vstúpil v čase, keď existovalo iba 80 miliónov peňaženiek, zatiaľ čo dnes sa tento počet vyšplhal na zhruba 300 miliónov.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Willy Woo predpovedá, že Bitcoin bude v nasledujúcich 3 rokoch používať miliarda aktívnych používateľov

Aktívum je stále na začiatku

Podobne ako v niektorých svojich predchádzajúcich vystúpeniach Scaramucci uviedol, že popredné digitálne aktívum je stále na začiatku. A rovnako ako každá iná inovácia potrebuje čas, aby prekonalo svoju volatilitu a etablovalo sa ako preferovaná investičná voľba.

Nie je to tak dávno, čo prirovnal prebiehajúcu krypto zimu k bubline DotCom v roku 2000. Tá zlikvidovala rad bezvýznamných projektov, ale niektoré z nich, ako Amazon a eBay, krach prežili a teraz stoja na čele svojho odboru. Scaramucci verí, že medvedí trh v odvetví digitálnych aktív bude mať rovnaký efekt a bitcoin z neho nakoniec určite vyjde ako víťaz.

Následne sa finančník, ktorý krátko pôsobil ako riaditeľ komunikácie Bieleho domu za vlády Donalda Trumpa, domnieva, že obria inštitúcia by mohla výrazne zvýšiť úroveň prijatia bitcoinu:

„Ľudia nevenujú dostatočnú pozornosť tomu, čo robí spoločnosť BlackRock. Ak Larry Fink a jeho tím vytvárajú produkt súvisiaci s bitcoinom, ktorý vypovedá o tom, že tam existuje inštitucionálny dopyt… Myslím, že je to obrovská vec, ktorá nebola taká exponovaná, ako by mala byť.“

Brian Armstrong zdieľa podobné myšlienky

Pred dvoma mesiacmi sa generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase Brian Armstrong vyjadril, že celková trhová kapitalizácia kryptomien by sa mala zvýšiť 5x-10x, aby táto trieda aktív mohla byť považovaná za úspešné zabezpečenie proti inflácii.

Trhová kapitalizácia kryptomien v čase jeho vyhlásenia predstavovala približne 1,1 bilióna dolárov a napriek nedávnej volatilite sa na podobnej pozícii nachádza aj teraz.

V súčasnej dobe má zlato (ktoré si historicky mnoho ľudí vybralo ako zabezpečenie proti inflácii) trhovú kapitalizáciu cez 11 biliónov USD. Za predpokladu, že Armstrongov názor je presný, znamená to, že krypto by malo drahý kov dohnať.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 20 547 USD podľa KMC.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Zákonodarca EÚ nazýva Cardano „raketou“, pretože ADA očakáva Monster Bull Run

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

Related Posts

Digitální kanadský dolar navzdory vysoké informovanosti nedokáže zapůsobit

Nedávná veřejná konzultace o iniciativě kanadské centrální banky v...

CFTC varuje kryptoburzy: „Binance je len začiatok“

Právna bitka medzi USA a kryptomenovou burzovou platformou Binance bola označená...

Návrh na restrukturalizaci thajské kryptoburzy Zipmex rozděluje věřitele

Thajská kryptoburza Zipmex, která se ocitla ve složité situaci,...

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...