Bitcoin v budúcom roku – prudký rast alebo prepad?

Share This Post

Bitcoinová komunita je v posledných týždňoch značne rozdelená. Zatiaľ čo jedni vidia cenu bitcoinu na viac ako 1 mil. amerických dolárov, ostatní očakávajú prepad na hodnoty okolo 3 500 USD. Čo očakávať v nasledujúcom roku?

Bitcoin v roku 2023

Tento rok nám pomaly ale určite končí a mnohí z vás určite vyzerajú nasledujúci rok. Bitcoinová komunita preto v posledných týždňoch rieši, akým smerom sa najdôležitejšia kryptomena sveta v roku 2023 vydá. Niektoré analýzy a predpovede nahrávajú dokonca obom stranám.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Zákonodarca EÚ nazýva Cardano „raketou“, pretože ADA očakáva Monster Bull Run

Býčie odhady

Podľa optimistických výhľadov sa bitcoin zhoduje so štvorročným trhovým cyklom. Všeobecne by sme tak v budúcom roku mohli očakávať, že akumulačná časť procesu začne práve v roku 2023. Analytik Kevin Svenson vo svojom príspevku na Twitteri dokonca uvádza, že prvý rast bitcoinu nastane už v polovici nasledujúceho roka.

Rast bitcoinu má tiež podporiť deflačnú povahu kryptomeny a nadchádzajúci halving (polenie odmeny ťažiarom) v roku 2024.

Medvedí odhady

Odhady z medvedieho tábora zas naznačujú, že bitcoin by sa v roku 2023 mohol prepadnúť dokonca na úroveň 3 500 USD. Obchodník Gareth Soloway zo spoločnosti InTheMoneyStocks uviedol:

Bitcoin bude kľúčový, až bude dozrievať, pretože regulácia pomôže ľuďom cítiť sa istejšie… Myslím, že v blízkej budúcnosti zaznamenáme malý skok, potom vlnu dole na 12 000 až 13 000 USD, a potom sa obávam, že pôjdete pod 10 000 až 8 00 dolárov. Možno aj v najhoršom prípade na 3 500 USD.

Pokiaľ by cena bitcoinu klesla na menej ako 12 000 amerických dolárov, ťažiari by mohli začať opúšťať celý ekosystém. Portál Cointelegraph uvádza, že sme doposiaľ nevideli žiadnu silnú koreláciu medzi cenami kryptomien a masovou adopciou.

Ďalšie bitcoinové predpovede

V komunite existuje celý rad ďalších argumentov, kam sa cena bitcoinu nasledujúci rok vydá. Niektorí z komunity uvádzajú, že štvorročné cykly už nemusia z rôznych dôvodov platiť.

Bitcoin okrem iného súťaží aj s množstvom ďalších kryptomien, vrátane decentralizovaných financií, blockchainovými hrami, NFT či Web3. Ďalším faktorom môže byť napríklad rozsiahla adopcia kryptomien na štátnej úrovni.

V čase písania článku sa cena BTC pohybuje okolo 20 800 USD podľa KMC.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Korelácia zlato vs. BTC signalizuje, že sa bitcoin stáva bezpečným prístavom

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...