Takmer 50 % mileniálov a generácie Z chce do svojho dôchodkového fondu bitcoin a kryptomeny!

Share This Post

Zdá sa, že generácia Z, ktorá má pred sebou ešte mnoho pracovných rokov, už má svoje dôchodky naplánované, pričom časť populácie si praje mať vo svojom dôchodkovom balíčku aj nejaké to kryptoaktívum.

Bitcoin a ďalšie aktíva

Nový prieskum vykonaný spoločnosťou Charles Schwab, ktorá sa zaoberá správou aktív, ukazuje, že takmer polovica príslušníkov generácie Z a mileniálov chce vo svojom dôchodkovom pláne bitcoin a ďalšie aktíva. Podľa údajov z prieskumu 46 % príslušníkov GenZ na otázku, čo by radi videli vo svojich dôchodkových sporeniach, uviedlo digitálne aktíva. Asi veľmi neprekvapí, že 45 % príslušníkov generácie mileniálov uviedlo aj digitálne aktíva.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Bohatý kryptomenový býk Rishi Sunak sa po rezignácii Trussovej stal britským premiérom

Prieskum bol vykonaný tak, že 1 100 účastníkov vo veku 21-70 rokov bolo požiadaných o vyplnenie desaťminútového dotazníka na základe ich dôchodkových plánov. Kľúčovou podmienkou pre výber účastníkov prieskumu bolo, aby pracovali s 25 a viac zamestnancami a v súčasnej dobe mali dôchodkové sporenie od svojej spoločnosti.

Na opačnom konci sa umiestnili ľudia z generácie Boomers a X, pričom 31 %, resp. 11 % si prialo digitálne aktíva ako súčasť svojho plánu. Účastníci prieskumu tiež odhalili svoje súčasné držanie digitálnych aktív, pričom 43 % príslušníkov generácie Z má aspoň jedno virtuálne aktívum, pričom 47 % mileniálov uviedlo vlastníctvo kryptomien.

GenZ a mileniáli masovo prijímajú digitálne aktíva

Vzhľadom na masové prijatie virtuálnych mien takmer vo všetkých regiónoch sveta štatistiky ukazujú, že väčšinu používateľov tvoria mileniáli a generácia Z. Nedávna štúdia spoločnosti Stilt ukazuje, že 47 % používateľov digitálnych aktív tvoria mileniáli a 17,4 % generácia Z. Kupujúci v týchto dvoch kategóriách tvorí viac ako 93 % trhu, zvyšok, generáciu X, tvorí 4,93 % a generáciu Boomer 1,22 %.

Povaha digitálnych aktív a doba ich vzniku nie je výhodná pre populáciu generácií X a Boomer, ktoré sú už po krk v centralizovaných finančných systémoch. Hoci generácia X zaostáva v širšom prijatí, štúdia ukazuje, že predbehne mileniály a generáciu Z. Čísla ukazujú, že generácia X v priemere minie 9 611 USD, zatiaľ čo mileniáli 8 596 USD za digitálne aktíva.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Zákonodarca EÚ nazýva Cardano „raketou“, pretože ADA očakáva Monster Bull Run

Sme novo aj na LinkedIn, kde zdieľame najlepšie články. Smelo nás tam môžete sledovať. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream.

ZDROJ: zycrypto.com

Related Posts

Singapurskí byrokrati vysvetľujú, prečo nemali na zozname výstrah FTX, ale Binance

Singapurská centrálna banka vysvetlila, prečo bola Binance na jej...

Sú obavy o Kucoin namieste? Takmer pätinu rezerv drží vo svojom tokene KCS

V horúcej snahe upokojiť znepokojených investorov a zabrániť vyberaniu...

Väčšina bitcoinových adries je aktuálne v strate

Najnovšie dáta analytickej spoločnosti IntoTheBlock ukazujú, že viac ako...

FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Dôležitá aktualizácia pre Solanu

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Získání finančních prostředků z FTX může trvat roky nebo dokonce desetiletí

Zatímco investoři touží vědět, kdy budou moci získat své...