Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil, že zákon o kryptoměnách v zemi je připraven a bude neprodleně předložen parlamentu. Boj proti kryptoměnám v Turecku pokračuje!
Turecká Rada pro vyšetřování finančních zločinů (MASAK), která dohlíží i na kryptoburzy, pokutovala Binance Turkey za porušení, na která se přišlo během inspekcí.
Mohlo by tě zajímat – Bývalý šéf Twitteru Jack Dorsey tvrdí, že Bitcoin v budoucnu nahradí americký dolar
Binance v Turecku dostal pokutu
Turecký prezident Recep Erdogan se na setkání s novináři vyjádřil, že zákon o kryptoměnách v zemi je připraven. Při poskytování informací o právních předpisech týkajících se kryptoměn, Erdogan řekl, že „zákon je připraven a velmi brzy ho neprodleně pošleme do parlamentu.“ Znamená to tedy, že současný prezident názor nezměnil, spíše naopak, proti kryptoměnám bude bojovat i nadále!
Po oznámení prezidenta Turecké republiky tisková agentura Anadolu, turecká Rada pro vyšetřování finančních zločinů (MASAK), uložila společnosti Binance pokutu ve výši 8 milionů lir, tedy cca 660 000 EUR. Bez poskytnutí dalších podrobností Anadolu informuje, že „pokuta uložená kryptoburze Binance byla první svého druhu poté, co orgán v květnu převzal odpovědnost za dohled nad poskytovateli služeb digitálních aktiv a kryptoměn.
Pokud chceš obchodovat nebo jen nakupovat kryptoměny, doporučujeme ti použít burzu Binance. Nemáš ještě účet na Binance? Vytvoř si jej nyní přes >>> slevový odkaz <<< a získáš doživotní slevu na poplatky při obchodování.
Recep Erdogan si stále stojí za svým
„Binance Turkey“ následně prohlásil, že „otevřeně a čestně spolupracuje s regulačními orgány. Představitelé burzy dodali a potvrdili jak ,,aktivně monitorují měnící se pravidla a zákony v této nové oblasti.“
Představitelé pobočky Binance dále uvedli, že se snaží udržovat „zdravý a bezpečný ekosystém“ a nic nenarušovat.
V září tohoto roku se prezident Erdogan vyjádřil, že Turecko je „ve válce“ s kryptoměnami. Kromě něj někteří členové Strany spravedlnosti a rozvoje (AK PARTİ ) několikrát uvedli, že kryptoměny přinášejí lidem potíže. Vyžadují seriózní a stálou kontrolu nad těmito aktivy. Turecká centrální banka také zakázala používání kryptoměn jako způsob platby.
Taková rozhodnutí a vyjádření přicházejí v době, kdy se národní měna nachází ve velmi špatném stavu a neustále ztrácí svou hodnotu.
Mohlo by tě zajímat – Bývalý šéf Twitteru Jack Dorsey tvrdí, že Bitcoin v budoucnu nahradí americký dolar