Bude Cardano následovat Bitcoin a uznají ho jako zákonné platidlo?

Bude Cardano následovat Bitcoin a uznají ho jako zákonné platidlo?
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Generální ředitel Input Output Global (IOG) Charles Hoskinson uvedl, že byl v souvislosti s Cardano v kontaktu se salvadorskými úředníky.

Cardano nedávno oznámilo vládní dohody v Etiopii a Tanzanii o zavedení blockchainové infrastruktury související se vzděláváním a připojením na internet. Jelikož ale Salvador udělal z Bitcoinu zákonné platidlo, Hoskinson vidí příležitost zužitkovat krypto hype. Jaké jsou ale šance, že Cardano získá stejné uznání?

Mohlo by tě také zajímat: Regulátor v UK zakázal aktivity Binance – Burza na to reaguje a uklidňuje tradery

Blockchain je více než jen Bitcoin

Komunita Cardana tvrdí, že blockchain je víc než jen Bitcoin. Tvrdí, že Cardano může nabídnout více transparentnosti, nezávislosti a svobody než Bitcoin. Akceptace Bitcoinu v Salvadoru ukázala světu, že i navzdory odporu dochází k masovému přijímání kryptoměn.

I když je pravda, že Bitcoinu chybí programovatelnost, dodnes není žádná jiná kryptoměna tak důvěryhodná. Možná to byl rozhodující faktor při přípravě tohoto zákonného platidla v Salvadoru. Díky tomu, že se BTC zavádí v Salvadoru, roste také zájem vývojářů altcoinů.

StormGain

V rozhovoru pro kanál What Bitcoin Did prezident Bukele předběžně odpověděl na myšlenku otevření celého krypto průmyslu v Salvadoru. Řekl, že je dost složité zabývat se dvěma paralelními měnami v BTC a USD.

Zdůraznil, že se nebude chystat zakázat altcoiny a že vývojáři altcoinů mohou také investovat v Salvadoru. Pokud jde ovšem o zákonné platidlo, Bitcoin je pro zemi jedinou kryptoměnou.

Vzhledem k tomu, že programovatelnost a smart kontrakty dávají výhodu jiným platformám, musí vždy začít s důvěrou. A zdá se, že BTC má v tom výhodu.

Mohlo by tě také zajímat: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) testuje Point of Control, zavřeme brzy nad 37 000 USD?

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.