Bude digitální dolar konkurovat kryptoměnám? FED přišel s dlouho očekávaným dokumentem

Share This Post

Nejnovější dokument Fedu ukazuje, jak by mohl americký digitální dolar konkurovat soukromým digitálním měnám.

Digitální dolar a kryptoměny

Pojem CBDC je zkratka pro potenciální digitální měnu centrální banky USA a je také hlavním tématem dlouho očekávaného dokumentu americké centrální banky o digitálních měnách.

Co se stane s digitálním dolarem? I to je otázka, na kterou by měl tento 40stránkový dokument odpovědět. Autoři však hned na začátku uvedli, že existence dokumentu v žádném případě nepředkládá definitivní politický závěr ze strany Fedu. Půjde spíše o podnět pro diskusi.

Přečti si také: Bitcoin analýza – propad o dalších 12 % za jediný den, korekce pokračuje

Chceš rychle nakoupit/prodat kryptoměny a neplatit obrovské částky za tuto službu? V tom případě si najdi ověřenou směnárnu, která tě neokradne na skrytých poplatcích. My jednoznačně doporučujeme burzu Binance, kde najdeš široký výběr kryptoměn. Vytvoř si účet přes >>> tento odkaz <<< a získáš doživotní slevu na obchodní poplatky.

V dokumentu se hovoří také o šíření digitálních měn v rychle se rozvíjející digitalizované ekonomice. Jakou roli by v tomto případě hrál CBDC?

Fed uvádí, že CBDC může široké veřejnosti přinést snadnější přístup k digitálním penězům, které jsou osvobozeny od úvěrového rizika a likvidity. Autoři jasně poukazují na to, že všechny druhy soukromých digitálních měn, včetně stablecoinů a jiných kryptoměn, vyžadují mechanismy pro snížení rizika likvidity a úvěrového rizika.

„Všechny tyto mechanismy jsou nedokonalé. V naší rychle se digitalizující ekonomice by rozšíření soukromých peněz mohlo představovat rizika pro jednotlivé uživatele i pro finanční systém jako celek. Americký CBDC by mohl některé z těchto rizik zmírnit a podpořit tak inovace v soukromém sektoru.“

A co mikroplatby? Ty už přece jsou považovány za případ digitálních aktiv.

„CBDC může být naprogramován tak, aby v určité době poskytoval platby i mikroplatby, tedy finanční transakce, které se obvykle uskutečňují online a zahrnují velmi malé sumy peněz.“

Zdá se tedy, že CBDC může v budoucnu hrát důležitou roli v oblasti kryptoměn a také plateb. O tyto ambice již v minulosti projevily zájem silné společnosti jako PayPal či MasterCard.

Related Posts

Rusko aktívne zvažuje využitie digitálnych mien pre medzinárodné platby

Moskva zaujíma pozitívny postoj k digitálnym aktívam po tom,...

[SPRÁVY] • Stredoafrická republika je pripravená stať sa kryptocentrom • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Čas od času, najmä na...

[SPRÁVY] • Čína rozširuje používanie digitálneho jüanu na stredných školách • a ďalšie články

Vitajte pri dnešnom prehľade kryptospráv: TRHY Primárna kryptomena má už viac...

Bitcoin sa chystá všetkých prekvapiť, downtrend je za nami: Nicholas Merten

Kryptoanalytik a influencer Nicholas Merten sa rozhodol staviť na...

Greyscale CEO: Nedávný výprodej kryptoměn investory neodradil

Navzdory nedávnému výprodeji trhu s kryptoměnami je optimismus mezi některými předními...