Šťastný těžař ETH dosáhl jackpotu s blokovou odměnou až 540 000 $

Share This Post

Těžař Etherea (ETH) obdržel odměnu v hodnotě přibližně 540 000 dolarů. Dosáhl toho tak, že těžil blok sám. Těžař 17. ledna pracoval prostřednictvím fondu 2miners Ethereum SOLO, kdy vytěžil celý blok a získal 168 ETH. Podle BitInfoCharts tato odměna výrazně převyšuje průměrnou odměnu za blok v hodnotě přibližně za ETH.

K pozoruhodnému charakteru odměny přispívá také velikost a hashovací síla poolu SOLO. Je relativně malý – s 854 těžaři online. Dosahuje 1,5 tera hashů za sekundu v době psaní článku, což znamená, že průměrný těžař přispívá 1,85 giga hashů za sekundu. Šťastný těžař v současnosti přispívá 2,25 giga hashů za sekundu, které mohou být vygenerovány mezi 1 až 20 nejnovějšími GPU zařízeními.

Hash výkon je množství počítačového výpočetního výkonu, kterým zařízení přispívá k blockchainu typu proof-of-work, jako je Ethereum a Bitcoin.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Mohlo by tě zajímat – Cenzura kryptoměn v Singapuru – všechny kryptomaty byly vypnuty

Šťastní těžaři nejen ETH

Šťastný jackpot v síti Etherea nastal potřetí za dva týdny. Těžař bitcoinů z těžby Solo CK získal 6,25 BTC za těžbu celého bloku svépomocí 11. ledna. O dva dny později další sólo těžař pomocí Solo CK opět vytěžil nový blok na Bitcoinu.

Každý těžař měl šanci 1:1 400 000, že vytěží celý blok. A šance, že dva maličcí těžaři zvládnou stejný výkon ve stejný týden, se odhadují na 1 ku miliardě.

Průměrná denní ziskovost těžby Etherea klesá od doby, kdy 12. května 2021 vyskočila na historické maximum 0,282 USD. Průměrná ziskovost je nyní podle BitInfoCharts přibližně 0,0474 USD. Částečně je to kvůli EIP-1559, který poplatky spálí, namísto toho, aby je rozděloval těžařům.

Přečti si také – CEO MicroStrategy Michael Saylor neplánuje prodávat Bitcoin

Related Posts

Vitalik Buterin: AI může překonat lidi jako „vrcholový druh“

Podle spoluzakladatele Etherea Vitalika Buterina má super pokročilá umělá...

750 milionů dolarů v kryptotokenech se do prosince dostane na trh

V prosinci má být odemčeno a uvedeno na trh...

Kupci bitcoinů nedávají medvědům žádný manévrovací prostor

Informace z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly na...

Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v...

Trh sa pripravuje na skutočnú bitcoinovú rally poháňanú ETF

Cena bitcoinu, najväčšej svetovej kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, začala...

Kupující tlačí cenu BTC nad 38 000 USD

Bitcoin krátce vystoupil nad hranici 38 000 dolarů, když...