Šťastný těžař ETH dosáhl jackpotu s blokovou odměnou až 540 000 $

Share This Post

Těžař Etherea (ETH) obdržel odměnu v hodnotě přibližně 540 000 dolarů. Dosáhl toho tak, že těžil blok sám. Těžař 17. ledna pracoval prostřednictvím fondu 2miners Ethereum SOLO, kdy vytěžil celý blok a získal 168 ETH. Podle BitInfoCharts tato odměna výrazně převyšuje průměrnou odměnu za blok v hodnotě přibližně za ETH.

K pozoruhodnému charakteru odměny přispívá také velikost a hashovací síla poolu SOLO. Je relativně malý – s 854 těžaři online. Dosahuje 1,5 tera hashů za sekundu v době psaní článku, což znamená, že průměrný těžař přispívá 1,85 giga hashů za sekundu. Šťastný těžař v současnosti přispívá 2,25 giga hashů za sekundu, které mohou být vygenerovány mezi 1 až 20 nejnovějšími GPU zařízeními.

Hash výkon je množství počítačového výpočetního výkonu, kterým zařízení přispívá k blockchainu typu proof-of-work, jako je Ethereum a Bitcoin.

Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.

Mohlo by tě zajímat – Cenzura kryptoměn v Singapuru – všechny kryptomaty byly vypnuty

Šťastní těžaři nejen ETH

Šťastný jackpot v síti Etherea nastal potřetí za dva týdny. Těžař bitcoinů z těžby Solo CK získal 6,25 BTC za těžbu celého bloku svépomocí 11. ledna. O dva dny později další sólo těžař pomocí Solo CK opět vytěžil nový blok na Bitcoinu.

Každý těžař měl šanci 1:1 400 000, že vytěží celý blok. A šance, že dva maličcí těžaři zvládnou stejný výkon ve stejný týden, se odhadují na 1 ku miliardě.

Průměrná denní ziskovost těžby Etherea klesá od doby, kdy 12. května 2021 vyskočila na historické maximum 0,282 USD. Průměrná ziskovost je nyní podle BitInfoCharts přibližně 0,0474 USD. Částečně je to kvůli EIP-1559, který poplatky spálí, namísto toho, aby je rozděloval těžařům.

Přečti si také – CEO MicroStrategy Michael Saylor neplánuje prodávat Bitcoin

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...