Cena Etherea stoupá směrem ke klíčovému odporu, ale je síla ETH udržitelná?

Share This Post


Růst ceny Etherea směrem k hranici 2 100 USD je poháněn novým vývojem v prostoru vrstvy 2 a očekáváním investorů na spotový BTC ETF.

ETH těží z očekávání ETF a negativních zpráv souvisejících s konkurenčními blockchainy

Stěžejní vývoj nastal 30. listopadu, kdy Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zahájila proces přezkoumání návrhu Fidelity spot Ether ETF, podaného 17. listopadu. Tento krok, spolu s podobnými žádostmi od firem jako BlackRock, udájně předchází schválení. Pokud by se tak stalo, tyto ETF by posílily status Etherea jako digitální komodity, čímž by se snížila pravděpodobnost, že s ním bude zacházeno jako s cenným papírem.

Přestože analytici předpovídají, že SEC by mohla odložit své rozhodnutí na začátek roku 2024, prozatímní termíny pro podání žádostí společností VanEck a ARK 21Shares na 25. prosince a 26. prosince udržely trh v pozitivní náladě. Rostoucí zájem velkých podílových fondů o produkty Etherea vytváří příznivý dopad na jeho cenu.

Růst sítě Ethereum, zejména v transakční aktivitě a rozvoji vrstvy 2, je pozoruhodný. Ekosystém vrstvy 2 ETH se stal důležitějším, protože průměrný transakční poplatek se posledních pár měsíců držel nad 4 dolary. Tato řešení vrstvy 2 nabízejí cenově výhodnější a flexibilnější možnosti než základní vrstva.

Tento růst se odráží v celkové uzamčené hodnotě Etherea (TVL), která nedávno dosáhla dvouměsíčního maxima ve výši 13 milionů ETH, což bylo podpořeno 13% týdenním ziskem ve Sparku a 60% nárůstem uživatelských vkladů Blast.

Naproti tomu Tron, další přední blockchain z hlediska TVL, byl svědkem 12% poklesu za posledních deset dní. Nedávné hacky spojené se zakladatelem společnosti Tron Justinem Sunem také podnítily důvěru investorů směrem k Ethereu.

Růst TVL je založen na inovacích druhé vrstvy Etherea

Blast, projekt vrstvy Ethereum 2, působivě nashromáždil 647 milionů dolarů v TVL, což je důkazem živého rozvoje v tomto prostoru. Navzdory kritice kvůli problémům s centralizací a flexibilitou chytrých smluv přitahují vlastní propagované funkce Blast, jako je automatické skládání a výnosy stablecoinů, značnou pozornost. Na druhou stranu Blast utrpěl kritiku za centralizaci a flexibilitu upgradovat své chytré smlouvy.

Je pozoruhodné, že Blast je jen jednou částí většího ekosystému. Přední škálovací řešení společnosti Ethereum, Arbitrum a Optimism, drží dohromady TVL ve výši 2,94 miliardy dolarů. V kontextu TVL je užitečné porovnat robustní ekosystém vrstvy 2 Etherea s jinými blockchainy. Přestože tato řešení stále podléhají značným poplatkům za vypořádání základní vrstvy, nelze popřít působivý růst a zvýšenou aktivitu, která v průběhu času zaznamenala.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...