Madeira se snaží podpořit ekonomiku pomoci startupů s inovativním platebním systémem

Share This Post


Souostroví uprostřed Atlantiku hledá startupy a technologické talenty, aby podpořilo svůj ekonomický růst. Podnikatelé Web3 se hrnou do tohoto regionu.

Portugalské souostroví Madeira bylo chváleno pro svou přírodní krásu, avšak stárnoucí populace a naléhavá potřeba diverzifikovanější ekonomiky přiměly místní vládu, aby prozkoumala nové technologie, jako je blockchain.

Podle Rogeria Gouveia, finančního tajemníka regionální vlády Madeiry, společnosti s rozvíjejícími se technologiemi tvoří téměř 30 % podniků v zóně volného obchodu na Madeiře, což je zvláštní ekonomická oblast, která společnostem nabízí daňové výhody, včetně jedné z nejnižších sazeb daně z příjmu právnických osob v Evropské unii a osvobození od daně z kapitálových výnosů pro způsobilé firmy.

„Pro společnosti, které se snaží usadit se v regionu, je nejpřednější daňová pobídka v bezdoplatkové zóně Madeira nebo International Business Center. Tato oblast nabízí preferenční daňový režim, který omezuje sazbu daně z příjmu právnických osob na konkurenční maximum 5%. Je důležité poznamenat, že se nejedná o offshore útočiště. Tento režim funguje v rámci strukturovaného souboru předpisů a prochází přísnými audity ze strany národních daňových úřadů i Evropské komise,“ řekl Gouveia Cointelegraphu během konference o blockchainu na Madeiře.

Společnosti se zaměřením na Web3 na Madeiře

Jednou ze společností, které stojí za ekosystémem Web3 na Madeiře, je Yacooba Labs, společnost zabývající se vývojem softwaru, která používá technologii blockchain pro řešení prodeje vstupenek a řeší problémy, jako jsou předražené sekundární trhy a podvody se vstupenkami.

Daňové pobídky Madeiry jsou navíc spojeny s dalšími iniciativami, jejichž cílem je přesunout zaměření regionu z cestovního ruchu na ekonomiku založenou na technologiích, včetně důrazu na vzdělávání v oblasti informačních technologií v místních školách. To je ostrý kontrast s 50% negramotnou populací ostrova během 70. let.

Nová platební síť

Madeira také pracuje na platební síti, která propojí místní obchodníky a zjednoduší směnu měn pro turisty. Zatímco je síť stále ve fázi studie proveditelnosti, bude pravděpodobně využívat technologii blockchain, která turistům umožní načíst a používat jednu debetní kartu napříč celým souostrovím pro všechny produkty a služby. Stejný kartový systém bude použit pro zefektivnění vládních operací, včetně vyplácení sociálních dávek, jako jsou stipendia, obyvatelům.

„Chceme zjistit, zda je tento model proveditelný. Madeiru používáme jako laboratoř pro takový model, podobně jako byl region v minulosti využíván k testování jiných technologií,“ poznamenal Gouveia a dodal, že v průběhu desetiletí souostroví také sloužilo k ověření dalších technologií v Portugalsku, jako je 4G a kabelová televize.

Nedávno se uskutečnil druhý ročník Madeira Blockchain 2023, který se konal mezi 30. listopadem a 1. prosincem. Na konferenci se shromáždily společnosti Web3 z celého světa, které utvářejí obchodní modely a technologie zítřka.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...