Cena XRP vstupuje do fáze prolomení býčí vlajky

Share This Post

Takzvaný vzor býčí vlajky se vyvíjí, když se cena konsoliduje v paralelním kanálu po silném uptrendu. Vyřeší se poté, co se cena prolomí nad horní trendovou linii s přesvědčivými objemy a vzroste o tolik, jako byla výše předchozího uptrendu.

K 26. listopadu se XRP obchodovalo nad horní trendovou linií své býčí vlajky, i když s doprovodem slabších objemů. To technicky naznačuje slabší přesvědčení obchodníků o býčím pokračování XRP. 

Denní cenový graf XRP/USD. Zdroj: TradingView

Kam může XRP pokračovat

Doba nejistoty obchodníků by mohla způsobit, že cena XRP vyzkouší horní trendovou linii vlajky jako podporu. To znamená pokles směrem k 0,59 USD, který koresponduje s historickou úrovní podpory a 50denním exponenciálním pohyblivým průměrem (50denní EMA; červená vlna) do listopadu.

Tato úroveň je také kolem sestupného cíle XRP na týdenním grafu časového rámce.  

XRP se pak může v prosinci vyšplhat až k 0,75 dolaru, o více než 20 % oproti současným cenovým úrovním, pokud bude platit scénář býčí vlajky a bude charakterizován odrazem velkého objemu od horní trendové linie.

Naopak, proražení pod horní trendovou linii vlajky by oddálilo nastavení býčího pokračování a přivedlo spodní trendovou linii blízko 0,54 USD, což se shoduje s 200denním EMA (modrá vlna).

Data na řetězci ukazují akumulaci XRP

Data XRP v řetězci vypadají nakloněná směrem k býkům díky silné akumulaci mezi jejími nejbohatšími adresami.

Pozoruhodné je, že korekční období kryptoměny se časově shodovalo s nárůstem její nabídky mezi adresami se zůstatkem mezi 100 000 a 10 miliony tokenů. Celkem si tyto takzvané „velryby“ za poslední týden zakoupily tokeny XRP v hodnotě 6,82 milionu dolarů.

Jinými slovy, tyto velryby nakupují XRP na pravděpodobných místních minimech, což naznačuje jejich přesvědčení o růstu cen v prosinci, což odpovídá nastavení býčí vlajky uvedené výše.

Rýsuje se rozhodnutí SEC vs. Ripple

Cena XRP zatím v roce 2023 vyletěla téměř o 85 %, přičemž částečné vítězství Ripple proti Komisi pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) sloužilo jako primární býčí katalyzátor. Soud však ještě musí rozhodnout, zda prodeje XRP společnosti Ripple institucionálním investorům porušily americké zákony o cenných papírech. 

Soud mezi Ripple a SEC bude údajně pokračovat 23. dubna 2024 s právními experty. John Deaton, krypto právník, uvádí, že jakékoli vyrovnání pod 20 milionů dolarů bude pro Ripple 99,99% výhrou.

Related Posts

Bitcoin se blíží 60 000 USD po 3,7% denním zisku

Bitcoin vzrostl o 3,79 % za posledních 24 hodin...

Pro hongkongské kryptoburzy se blíží konečný termín pro podání žádosti o licenci

Kryptoburzy v Hongkongu musí do 29. února požádat o...

Mad Lads‘ Backpack Exchange překračuje objem obchodů 300 milionů dolarů za 24 hodin

Kryptoměnová burza Backpack založená na síti Solana dosáhla hranice...

Americký ministr financí vyzývá federálního regulátora, aby dohlížel na stablecoiny

Janet Yellenová, ministryně financí Spojených států, řekla zákonodárcům, že...