Charlie Munger: Trump není primárně zodpovědný za ekonomický úspěch USA

charlie munger
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

USA v posledních týdnech zaplavily pozitivní zprávy, co se týče ekonomického vývoje. Co si o tom myslí Charlie Munger, o tom si povídali s šéfredaktorem Andym Serwerem v seriálu „Influencers with Andy Serwer“.

Ekonomická stránka USA

„Prezident Donald Trump není primárně zodpovědný za ekonomický úspěch USA,“ řekl Charlie Munger, pravá ruka CEO Warrena Buffetta ve společnosti Berkshire Hathaway.

„Myslím, že si [Trump] zaslouží nějaké uznání, ale hodně z toho se prostě jen stalo,“ zhodnotil Munger (95 let) ve svém prvním rozhovoru po akcionářském zasedání Berkshire Hathaway.

USA byly v posledních týdnech zaplaveny pozitivními ekonomickými zprávami.

Minulý měsíc Úřad pro ekonomickou analýzu oznámil růst HDP v prvním čtvrtletí o 3,2 %, což výrazně předčilo očekávání. Zpráva zveřejněná minulý týden přišla s pozitivním zjištěním, že ekonomika vytvořila v dubnu 263 000 pracovních míst. Míra nezaměstnanosti tak klesla na 3,6 %, což je nejnižší úroveň od roku 1969.

Kdo je Charlie Munger a jeho názory

Munger patří mezi republikány a řekl, že silná ekonomická výkonnost vyplývá především z přirozeného ekonomického cyklu a rozhodnutí předchůdců Trumpa v Bílém domě.

Munger byl hostem šéfredaktora Andyho Serwera v seriálu „Influencers with Andy Serwer“ v týdenním interview se známými osobnostmi obchodu, politiky a zábavy, který vysílá Yahoo Finance každý čtvrtek v 17:00 tamního času.

Od roku 1978 byl Munger místopředsedou v Berkshire Hathaway vedle Buffetta. Ti dva se setkali před 20 lety prostřednictvím vzájemného kontaktu v Omaze v Nebrasce, kde se oba narodili a kde také v současné době žijí. Berkshire Hathaway je čtvrtá největší veřejná společnost na světě, Buffett zde dosáhl čistého jmění ve výši 83,1 miliardy dolarů a Munger dosáhl zisku ve výši 1,7 miliardy dolarů.

Co si tihle dva myslí o kryptoměnách a Bitcoinu, se dozvíte zde.

Berkshire Hathaway vlastní více než 60 společností, jako jsou Geico či Dairy Queen, a mimo jiné i minoritní podíly ve společnostech Apple a Coca-Cola.

„Prezidenti to vždycky dělali“

Ve svém rozhovoru pro Yahoo Finance Munger odmítl kritiku Trumpovy snahy tlačit předsedu Federálního rezervního systému (FRS) Jeromeho Powella do úrokových sazeb.

„Myslím, že prezidenti to vždy dělali,“ říká Munger. (Opravdu, minulí prezidenti včetně Richarda Nixona, George H.W. Bush a Lyndon Johnson se snažili ovlivnit FRS.)

Munger však ostře odmítl Trumpovy politické cíle ve FRS a tvrdil, že tlak na udržení nízkých úrokových sazeb bude nakonec opačný.

„Pokud jste politik v demokracii, samozřejmě chcete, aby lidé měli peníze a utráceli je,“ říká Munger. „A samozřejmě to není dobrý nápad.“

„Přijde čas, kdy to bude kontraproduktivní,“ dodává.

Co číst dále?

[SPRÁVY live] Bitcoin na novom high – Bitmain stratil svoju dominantnú pozíciu – Ďalší soft-fork Bitcoinu? – dnes o 18:00

Zdroj:
finance.yahoo.com

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu. Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.