Coinbase a ďalšie kryptomenové burzy vracajú XRP na svoje platformy

Share This Post

Americký federálny súd vo štvrtok rozhodol, že predaj tokenov XRP na burzách a prostredníctvom algoritmov nepredstavuje investičné zmluvy. Prelomové rozhodnutie, na ktoré s napätím čakal celý kryptomenový svet, okamžite spustilo vlnu aktivity.

Kryptomenové burzy sa predbiehajú, aby na svojich platformách znovu uviedli token XRP spoločnosti Ripple po tom, čo americký federálny súd vo štvrtok rozhodol, že predaj tokenov na burzách a prostredníctvom algoritmov nepredstavuje investičné zmluvy.

Znovuzalistovanie XRP na burzách

Burza Coinbase (COIN) vo štvrtok na Twitteri uviedla, že obnoví obchodovanie s tokenom Ripple, pokiaľ bude na jej platforme dostatočná likvidita pre tento token.

Coinbase obnoví obchodovanie pre XRP (XRP) v sieti XRP. Akonáhle bude vytvorená dostatočná ponuka tohto aktíva, bude postupne spustené obchodovanie na našich obchodných pároch XRP-USD, XRP-USDT a XRP-EUR.

Podobný postoj zaujala aj burza Gemini. Tá vo vyhlásení uviedla, že burza môže po rozhodnutí súdu token tiež späť uviesť na burzu.

Vzhľadom na dnešné rozhodnutie, že predaj XRP na burze nie je cenným papierom, @Gemini skúma možnosť kótovania XRP pre spotové aj derivátové obchodovanie.

A pozadu nezostali ani mnohé ďalšie kryptomenové burzy. Kryptoburza Kraken tiež vo štvrtok neskoro večer oznámila, že obchodovanie s XRP je na jej platforme pre používateľov z USA v prevádzke.

Kraken s potešením oznamuje, že obyvatelia Spojených štátov môžu vkladať a obchodovať tokeny XRP.

Spoločnosť Bitstamp taktiež uviedla, že token znovu zaradí na svoju burzu. V e-mailovom vyhlásení burza píše:

V nadväznosti na dnešné rozhodnutie súdu sme s okamžitou platnosťou obnovili obchodovanie s XRP v Spojených štátoch. Bitstamp bola jednou z prvých búrz, ktorá XRP uviedla na burzu, a sme popredným miestom na likviditu tohto aktíva na celom svete.

Mimochodom spoločnosť Ripple vlastní v Bitstampe menšinový podiel.

Záver

V dlhom, súdnom spore medzi SEC a spoločnosťou Ripple, ktorý sa tiahol od decembra 2020, a išlo v ňom primárne o to, či XRP je cenný papier, padol konečne verdikt. To, že bol pre XRP viac ako pozitívny, ilustruje najlepšie asi cena tohto tokenu. Tá po oznámení výsledku vystrelila z ceny okolo 0,47 dolára až na viac ako 0,9 dolára. Aktuálne (v čase písania článku) sa obchoduje okolo hladiny 0,75 USD.

Treba ešte dodať, že obe strany stále majú možnosť odvolania a je možné, že ďalšie kolá právnych bitiek môžu byť pred nami.

akékoľvek mince

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...