Binance dokončuje integráciu Bitcoin Lightning Network

Share This Post

Kryptomenová burza Binance dokončila integráciu Bitcoin Lightning Network (LN) na svojej platforme pre výbery a vklady BTC.

Binance dokončuje integráciu LN

Tento vývoj potvrdila Binance v blogovom príspevku zo 17. júla, kde poznamenala, že používatelia kryptomenovej burzy teraz môžu používať škálovacie riešenia 2. vrstvy na výbery a vklady BTC.  

Keď sa teraz používatelia rozhodnú vybrať alebo vložiť bitcoiny, budú môcť vybrať „LIGHTNING“ ako možnosť. Medzi ďalšie možnosti patrí BNB Smart Chain (BEP-20), Bitcoin, BNB Beacon Chain (BEP2), BTC (SegWit) a Ethereum ERC-20.

Binance prvýkrát naznačila integráciu Lightning Network v máji po tom, čo musela dočasne pozastaviť výbery BTC kvôli záplave nevybavených transakcií spôsobených nedávnym nárastom poplatkov za transakcie v sieti BTC.

Explózia transakčných poplatkov bola z veľkej časti pripísaná vytvorením memecoínov na Bitcoine vo forme tokenov BRC-20, nového tokenového štandardu v sieti.

Ďalšie burzy a Lightning Network

Binance sa tak pripája k ďalším kryptoburzám Bitfinex, River Financial, OKX, Kraken a CoinCorner, ktoré prijali Lightning Network. Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong tiež v apríli naznačil svoj zámer integrovať LN sieť bitcoinovej 2. vrstvy na Coinbase. Neuviedol však, kedy by sa tak mohlo stať.

Záver

Cieľom Lightning Network je zrýchliť a zlacniť bitcoinové transakcie tým, že používateľom umožní vytvárať mimoreťazové transakčné kanály. 

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com/

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...