Ripple vyhral spor so SEC! XRP posilnilo o viac ako 80 %

Share This Post

Spoločnosť Ripple Labs si pripísala víťazstvo vo federálnom súde okresu Južný New York dňa 13. júla. Sudkyňa Analisa Torres rozhodla v prospech spoločnosti v prípade, ktorý podala Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) v roku 2020.

Podľa dokumentov podaných 13. júla sudkyňa Torresová udelila súhrnné rozhodnutie v prospech Ripple Labs, ktoré implikuje, že token XRP nie je cenný papier.

Token XRP reagoval viac ako 80 % kurzovým rastom

Žaloba SEC mala za cieľ donútiť Ripple, aby prestal ponúkať svoj token XRP. S odôvodnením, že token XRP je cenným papierom a vyžaduje preto ďalšiu reguláciu.

Návrh žalovaných na súhrnné rozhodnutie je SCHVÁLENÝ vo vzťahu k programovým predajom, ostatným distribúciám a predajom zo strany Larsena a Garlinghousa a ODMIETNUTÝ vo vzťahu k inštitucionálnym predajom.

Rozhodnutie súdu

Počas niekoľkých minút po zverejnení správy sa cena XRP vyšplhala z 0,47 na 0,85 dolára. To znamená rast tokenu o viac ako 80 % od okamihu zverejnenia rozhodnutia súdu.

Ripple vyhral spor so SEC! XRP posilnilo o viac ako 80 %XRP na hodinovom grafe

Prípad proti Ripple trval od decembra 2020, kedy SEC podala žalobu proti Ripple a jeho dvom hlavným výkonným riaditeľom, Bradovi Garlinghousovi a Chrisovi Larsenovi, s obvinením, že spoločnosť ponúka neregistrovaný cenný papier.

Počas posledných troch rokov mal tento prípad svoj podiel na dramatickom napätí, vrátane zverejnenia „Hinmanových dokumentov“ a trvalého boja voči obvineniam SEC zo strany Garlinghousa.

Ostatné kryptomeny, ako sú bitcoin, ethereum a ďalšie, sa k rastu pridali. Na trhu preto panovala dosť optimistická nálada.

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

Zdroje: Cointelegraph

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...