Kiyosaki znova dôrazne varuje: „Obrovský krach prichádza, čo najrýchlejšie sa dostaňte do bitcoinu“

Share This Post

Robert Kiyosaki je známy investor a spisovateľ, ktorý sa preslávil najmä svojou knihou o finančnom sebavzdelávaní „Bohatý otec, chudobný otec“. Okrem iného sa tiež radí medzi hlasných zástancov bitcoinu. Nedávno svojich priaznivcov znovu vyzval na čo najrýchlejší nákup bitcoinu.

Okrem toho na začiatku tohto týždňa urobil odvážnu cenovú predpoveď bitcoinu. V nej očakáva, že BTC dosiahne šesťmiestnu cenovú hladinu už v roku 2024.

„Obrovský krach sa blíži, dostaňte sa co najrýchlejšie do bitcoinu”

V súlade s tweetmi, ktoré zverejňuje od začiatku roku 2020, Robert Kiyosaki napísal, že sa podľa neho blíži „obrovský krach“ a koniec fiat meny (falošný USD, ako ju nazýva) je blízko.

Dôvodom podľa neho je najmä nadchádzajúca konferencia BRICS, ktorá sa bude konať v Juhoafrickej republike po dobu dvoch dní počnúc 22. augustom.

BRICS tvoria Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika. A nedávno sa objavili informácie, že tieto krajiny usilujú o vytvorenie a zavedenie vlastnej meny pre obchodovanie kryté zlatom. Dôvodom je snaha znížiť závislosť na hegemónii USD dolára.

Kiyosaki v tom vidí vážnu hrozbu pre USD, pretože americký dolár nie je od roku 1971, keď sa krajina rozhodla vystúpiť zo zlatého štandardu, ničím podložený.

Podrobnejší plán meny krytej zlatom môže byť oznámený počas blížiaceho sa summitu BRICS. Kiyosaki preto bije na poplach, tvrdí, že USD tentoraz určite zomrie, a vyzýva svojich stúpencov, aby čo najskôr vstúpili do zlata, striebra a bitcoinu.

Predpoveď: Bitcoin dosiahne hodnotu 120 000 USD

Začiatkom tohto týždňa autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ tiež na sociálnej sieti informoval o tom, že krajiny BRICS oznámili svoje plány na vytvorenie meny krytej zlatom. Napísal, že bilióny USD sa stanú nepoužiteľnými a „poponáhľajú sa späť domov“, čím sa zníži cena samotného USD. Inflácia potom pôjde „cez strechu“. Kiyosaki znova odporučil, aby ľudia na nič nečakali a okamžite začali nakupovať zlato, striebro a BTC.

Predpovedá, že Bitcoin by mohol v roku 2024 prudko vzrásť na úroveň 120 000 USD. Mimochodom na začiatku tohto roka Kiyosaki predpovedal, že do konca roku 2025 BTC dosiahne závratnú hodnotu 500 000 USD. Najmä kvôli tomu, že Spojené štáty tlačia bilióny dolárov zo vzduchu.

Rovnaký argument použil už v roku 2020, keď sme sa ocitli na začiatku pandémie. Vtedy bolo Fedom vytlačených viac ako 6 biliónov dolárov. Tie boli primárne určené na záchranu podnikov a vytvorenie „šekov na prežitie“ pre priemerné americké domácnosti.

Tento rok, keď udrela banková kríza, Fed a ministerstvo financií začali tlačiť ďalšie peniaze. Tie boli pre zmenu určené na záchranu bánk, ktoré začali krachovať jedna po druhej.

Záver

Od konca druhej svetovej vojny boli Spojené štáty sústavne dominantnou globálnou superveľmocou. Sovietsky zväz súperil o prevahu počas studenej vojny, ale nakoniec zlyhal, keď stratil kontrolu nad svojimi satelitnými štátmi. V posledných rokoch potom bola americká hegemónia spochybnená Čínou.

A teraz tu máme globálne zoskupenie BRICS, ktorého súčasťou sú nielen Rusko či Čína, ale aj Brazília, India či Južná Afrika. Navyše sa špekuluje aj o ďalších krajinách, ktoré by sa mohli pripojiť. Z tých najčastejšie spomínaných to je najmä Turecko či Saudská Arábia. Prídu veľké zmeny? Je naozaj najvyšší čas sa uchýliť do zlata, striebra či bitcoinu, ako odporúča aj Kiyosaki?

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: u.today

Related Posts

Proč Bitcoin roste?

Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný nárůst, který...

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...