Coinbase spolupracuje s policií na 1900 případech – I z Česka

0
Coinbase spolupracuje s policií na 1900 případech - I z Česka

Burza Coinbase v první polovině tohoto roku obdržela od policie a dalších vládních agentur 1900 žádostí o poskytnutí informací. Společnost o tom informovala v pátek na svém blogu. Jde o vůbec první zveřejnění těchto informací od vzniku burzy. 1113 žádostí o spolupráci je z USA, 441 z Velké Británie, 5 z Česka a jednou o to požádala i slovenská policie. 

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Coinbase poprvé zveřejňuje statistiky spolupráce s policií a vládními orgány

„Jako finanční instituce s povinností odhalovat a předcházet zakázané činnosti na své platformě respektujeme oprávněné zájmy vládních orgánů při stíhání špatných aktérů, kteří zneužívají ostatní a naši platformu. Neváháme však odmítnout spolupráci tam, kde je to vhodné, i když je to pro nás nepohodlné a nákladné. Každou žádost, kterou dostaneme, vyřizuje tým zkušených odborníků v souladu se stanovenými postupy, aby se potvrdila platnost žádosti a zúžily nebo vznesly námitky proti příliš širokým požadavkům ze strany vlád.“

– píše se na blogu

Nemáte účet na Coinbase? Za první nákup kryptoměn dostanete 10 $ zdarma!

S vládami musí spolupracovat každá kryptoměnová burza, která chce reálně fungovat. Zamezovat praní špinavých peněz je důležité. Poškozuje to dobré jméno kryptoměn. Ty zde nejsou na to, aby se zneužívaly na ilegální aktivity. Bitcoin je skvělý uchovatel hodnoty a paralela k finančnímu systému. Dává nám svobodu a nutí banky a vlády inovovat. V zemích s vysokou inflací dává lidem jednoduchou možnost obejít nepoužitelný fiat. Avšak není zde na to, aby legitimizoval výdělek z ilegální činnosti.

Mohlo by vás také zajímat:

90x návratnost? Záplava peněz v pěti letech vystřelí Bitcoin, tvrdí Raol Paul

avatar
  Subscribe  
Upozornit na