Deutsche Bank využívá Taurus pro globální služby úschovy kryptoměn

Share This Post

Německá banka byla jednou z mála společností, které v únoru 2023 investovaly do kola sběru peněz série B ve výši 65 milionů USD pro Taurus. Společnost nabízí podnikovou infrastrukturu pro vydávání, správu úschovy a obchodování s kryptoměnami, tokenizovanými aktivy a nezaměnitelnými tokeny (NFT).

Podle spoluzakladatele Taurus Lamina Brahimiho prošlo partnerství „důkladným a velmi podrobným“ procesem due diligence, než se německá banka rozhodla využít svých infrastrukturních služeb:

„Začalo to koncem roku 2021 a skončilo to někdy v roce 2022. Vyhráli jsme obchod před několika čtvrtletími.“

Deutsche Bank během posledních tří let připravovala plány na nabízení služeb úschovy a obchodování kryptoměn svým klientům. Banka naposledy požádala německého finančního regulátora BaFin o licenci na úschovu digitálních aktiv v červnu 2023, protože nadále plánuje nabízet svým zákazníkům přístup na kryptotrhy.

Brahimi potvrdil, že rozsah dohody je globální, přičemž Taurus poskytuje technologii úschovy a tokenizace v souladu s místními regulačními požadavky.

Kryptoprostor jako priorita pro investory

Šéf globálních služeb pro cenné papíry Deutsche Bank Paul Maley při oznámení partnerství uvedl, že se očekává, že kryptoměnový prostor vzroste na biliony dolarů a pravděpodobně se stane prioritou pro investory a instituce.

Mezitím oddělení správy aktiv Deutsche Bank DWS Group údajně v únoru 2023 jednalo o investicích do dvou různých německých kryptoměnových firem. To zahrnovalo poskytovatele produktů obchodovaných na krypto burze Deutsche Digital Assets a platformu pro tvůrce trhu Tradias.

Nedávno Deutsche Bank Singapore a Memento Blockchain dokončily proof-of-concept s názvem Project DAMA (Digital Assets Management Access), který umožňuje správu digitálních fondů v tokenizovaných cenných papírech.

Deutsche Bank je připravena nabídnout zákazníkům možnosti úschovy kryptoměn prostřednictvím partnerství s platformou kryptoměnové infrastruktury Taurus.

Related Posts

ETH ETF byly schváleny, ale Gary Gensler pro ně nehlasoval

Komise pro cenné papíry a burzu Spojených států (SEC)...

Tom Lee – Cena bitcoinu na 150 000 USD v roce 2024

Bitcoin je na dobré cestě k dosažení 150 000...

Ethereum ETF potvrzeno?

Uprostřed rostoucích spekulací o možném schválení burzovně obchodovaného fondu...

Vitalik Buterin zdůrazňuje rizika AI uprostřed otřesů ve vedení OpenAI

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se podělil o svůj pohled...

Kraken zvažuje odstranění USDT v Evropě kvůli novým předpisům

Kryptoburza Kraken zvažuje odstranění podpory pro stablecoin Tether v...

Tether razil další 1 miliardu dolarů – naposledy pomohl bitcoinu vyšplhat se na 73 tisíc dolarů

Tether (USDT), největší stablecoin na světě, vytěžil další 1...