Deutsche Bank využívá Taurus pro globální služby úschovy kryptoměn

Share This Post

Německá banka byla jednou z mála společností, které v únoru 2023 investovaly do kola sběru peněz série B ve výši 65 milionů USD pro Taurus. Společnost nabízí podnikovou infrastrukturu pro vydávání, správu úschovy a obchodování s kryptoměnami, tokenizovanými aktivy a nezaměnitelnými tokeny (NFT).

Podle spoluzakladatele Taurus Lamina Brahimiho prošlo partnerství „důkladným a velmi podrobným“ procesem due diligence, než se německá banka rozhodla využít svých infrastrukturních služeb:

„Začalo to koncem roku 2021 a skončilo to někdy v roce 2022. Vyhráli jsme obchod před několika čtvrtletími.“

Deutsche Bank během posledních tří let připravovala plány na nabízení služeb úschovy a obchodování kryptoměn svým klientům. Banka naposledy požádala německého finančního regulátora BaFin o licenci na úschovu digitálních aktiv v červnu 2023, protože nadále plánuje nabízet svým zákazníkům přístup na kryptotrhy.

Brahimi potvrdil, že rozsah dohody je globální, přičemž Taurus poskytuje technologii úschovy a tokenizace v souladu s místními regulačními požadavky.

Kryptoprostor jako priorita pro investory

Šéf globálních služeb pro cenné papíry Deutsche Bank Paul Maley při oznámení partnerství uvedl, že se očekává, že kryptoměnový prostor vzroste na biliony dolarů a pravděpodobně se stane prioritou pro investory a instituce.

Mezitím oddělení správy aktiv Deutsche Bank DWS Group údajně v únoru 2023 jednalo o investicích do dvou různých německých kryptoměnových firem. To zahrnovalo poskytovatele produktů obchodovaných na krypto burze Deutsche Digital Assets a platformu pro tvůrce trhu Tradias.

Nedávno Deutsche Bank Singapore a Memento Blockchain dokončily proof-of-concept s názvem Project DAMA (Digital Assets Management Access), který umožňuje správu digitálních fondů v tokenizovaných cenných papírech.

Deutsche Bank je připravena nabídnout zákazníkům možnosti úschovy kryptoměn prostřednictvím partnerství s platformou kryptoměnové infrastruktury Taurus.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje pred vývojom digitálnej meny centrálnej banky USA (CBDC)

Robert Kiyosaki, autor bestselleru "Bohatý otec, chudobný otec", varuje...

Vzostup kryptomien v Brazílii prinútil centrálnu banku k sprísneniu regulácie

Guvernér brazílskej centrálnej banky v prejave pred finančnou a...

Nový americký zákon požaduje, aby firmy hlásily mimořetězcové transakce vládě

Nový zákon ve Spojených státech má za cíl požadovat,...

MicroStrategy opäť nakupovala, teraz už drží viac ako 158 tisíc bitcoinov

Spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa zaoberá oblasťou business intelligence a...

Medvede potrebujú do zajtra dostať cenu bitcoinu pod 26 000 USD

Kurz ceny bitcoinu včera okolo obeda začal silne stúpať....

Cena bitcoinu v ohrození? Index amerického dolára potvrdzuje býčí „zlatý kríž“

Index sily dolára (DXY) dosiahol 22. septembra najvyššiu úroveň...