Bitcoin pod 25 000 USD – Skvelá nákupná príležitosť alebo známka blížiaceho sa problému?

Share This Post

V pondelok sa na kryptomenový trh vrátila volatilita. Kurz ceny bitcoinu sa niekoľkokrát prepadol pod 25 000 USD a denná sviečka uzavrela tesne nad touto psychologickou hranicou. Včera sa síce kurz vrátil na pôvodnú hladinu, ale analytici sa sporia, či to mal byť signál pre blížiaci sa ďalší pád alebo skvelá nákupná príležitosť pred budúcim rastom.

Podľa analytikov by strata tohto supportu mohla viesť k prepadu ceny až na hranicu 20 000 USD. Pre pochopenie prípadného ďalšieho poklesu sa však treba pozrieť na širší obrázok než samotný bitcoin. Aj keď sa v poslednom čase diskutuje strata korelácie medzi zvyškom trhu a cenou bitcoinu, tak tu stále je vidieť jasnú súvislosť. S posilňujúcim americkým dolárom kurz najväčšej kryptomeny väčšinou stráca a pri raste kurzu akcií technologických firiem taktiež rastie.

Index amerického dolára naznačuje možný pokles

Pri pohľade na denný graf indexu amerického dolára vidíme, že sa pohybujeme okolo 105 bodov, čo je pásmo, kde často dochádza k obratom. Pri aplikácii Fibonacciho retracementu vidíme, že sa tu nachádza dôležitá cenová úroveň 38,20 %.

Navyše sa indikátor Relative Strength Index (RSI) už dlhšiu dobu pohybuje pri hranici 70 bodov, čo značí prekúpený trh. Indikátor MACD tiež ukazuje možné tvoriace sa medvedie prekríženie. To všetko by nasvedčovalo potenciálnemu prepadu dolára a možnému rastu bitcoinu.

Denný graf indexu amerického dolára s vyznačeným Fibonacciho retracementom (zdroj: TradingView).
Denný graf indexu amerického dolára s vyznačeným Fibonacciho retracementom (zdroj: TradingView).

Záver

Z vyššie uvedeného vyplýva, že pokles pod 25 000 USD by mohol byť veľmi dobrou príležitosťou pre nákup bitcoinu. Aspoň teda z krátkodobého hľadiska. Dnes ale dôjde v Spojených štátoch k zverejneniu indexu spotrebiteľských cien (CPI) a inflácie. To bude pravdepodobne rozhodujúci ukazovateľ ďalšieho smeru pre globálne trhy. 

Sme aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: cointelegraph.com

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...