Do amerického Senátu se dostala HODLerka! Chce protlačit Bitcoin mezi elity

Do amerického Senátu se dostala HODLerka! Chce protlačit Bitcoin mezi elity
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

Bitcoin v roce 2020 jednoznačně dokázal, že se z něj stává hybná síla budoucnosti. Žijeme v době dominované fiat měnami a centrálními autoritami, které dlouhodobě benefitují z moci, která vyplývá z jejich postavení. Je evidentní, že dříve či později musí přijít změna, a vidí to tak i americká senátorka Cynthia Lummis.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

První HODLerka v americkém Senátu

Nedávno na podcastu Petra McCormacka veřejně přiznala, že je dlouhodobou HODLerkou, pravidelně přikupuje Bitcoin do svého portfolia a nikdy neprodává. Myšlenku decentralizace se nyní snaží protlačit v nejvyšších místech americké vlády a Bitcoin vnímá jako záchranné kolo v případě ekonomického kolapsu USA způsobeného přehnaným utrácením inflačních dolarů.

“Chci v americkém Senátu posílit porozumění o Bitcoinu, co to je, co dělá, jakým způsobem může růst a rozvíjet se jako paralelní finanční systém vedle naší fiat měny. Měli bychom mu poskytnout cestu, aby mohl růst a rozvíjet se spolu s americkým dolarem.”

Jednou z velkých výhod Bitcoinu oproti fiat měnám je jeho předvídatelná emitace nových tokenů a jasně určený teoretický maximální počet mincí v oběhu.

StormGain

Čtěte také: Proč LTC a jiné alty tak prudce rostou? Toto musí vědět každý!

Bitcoin vs. fiat peníze

Vytváření nových fiat peněz se na rozdíl od Bitcoinu nedá předvídat. Instituce se snaží reagovat na aktuální situaci ve světě a prosazovat monetární politiku, která podnítí co nejrychlejší krátkodobý ekonomický růst. A to i za cenu obětování budoucnosti, či okrádání velké části populace.

Je fajn vědět, že Bitcoin má zastoupení i na těch nejvyšších místech. Je však otázkou, zda z toho nakonec vzejde něco dobrého. Autority mají potřebu všechno ovládat a Bitcoin získal svou hodnotu díky tomu, že reprezentuje svobodu.

Momentálně největší hrozbu pro Bitcoin prezentuje Evropská unie, která připravuje regulace kryptoměn. Doufáme, že chystané zákony nebudou zbytečně zpomalovat cestu Bitcoinu na výsluní.

Mohlo by vás také zajímat:

ANALÝZA – Bitcoin na téměř 24 000 USD! Buďte ale opatrní

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.