Elon Musk byl opět na svém Twitteru aktivní ve spojitosti s kryptoměnovými podvody. Tentokrát si postěžoval na podvodné dary, jejichž intenzita se v posledním období zvyšuje.
Musk reaguje na podvodníky
Generální ředitel společnosti Tesla reagoval na spoluzakladatele Dogecoinu Billyho Markuse. Ten zveřejnil snímek o šíření nového spamu na Twitteru. Musk poznamenal, že Twitter již velmi dlouhou dobu pracuje na tom, aby se tento negativní trend ze sociální sítě vytratil. Zatím ale neúspěšně. Paul Graham reagoval na problémy Twitteru s tím, že je strašně složité v předstihu odhalit nějaký podvod nebo spam.
Agreed. This has been broken for a long time.
— Elon Musk (@elonmusk) February 16, 2022
Mohlo by tě zajímat: Ethereum – kryptoměna budoucnosti, kterou by měl vlastnit každý investor?
Pokud chceš nakupovat kryptoměny přes internet, jednoznačně doporučujeme použít burzu Binance, kde máš široký výběr coinů a jedny z nejnižších poplatků na trhu. Ty si ještě můžeš snížit o 5 %, pokud si vytvoříš účet přes >>> tento odkaz <<< a o dalších 25 % nákupem BNB tokenů.
Šéf Tesly měl s kryptoměnovými podvodníky zkušenost i v minulosti. Naposledy ještě v roce 2018, tedy období předtím, než se stal součástí globální kryptoměnové komunity. Tehdy upozorňoval na tzv. spam boty v síti Ethereum. V říjnu 2021 se Musk vysmíval podvodníkům, kteří přišli s tweetem o Dogecoinu. Tehdy slibovali zdvojnásobení vkladu pro všechny, kdo se do toho zapojí.
If I send you 2 Doge, will you promise to send me 1 Doge?
— Elon Musk (@elonmusk) October 27, 2021
V červenci 2020 byly oběťmi podvodníků i další známé osobnosti jako Bill Gates a Kim Kardashian. Bitcoinoví podvodníci tehdy způsobili největší hackerský útok na Twitteru. Federální obchodní komise zveřejnila výsledky za rok 2021. Podle této analýzy se podvodníkům, kteří se vydávali za Elona Muska, podařilo získat až 2 miliony dolarů.
Každopádně se stejnými problémy bojují i další sociální sítě a platformy jako Meta, Instagram či YouTube.