Ethereum hlási nárast žralokov a veľrýb – Vyrastie čoskoro na cene?

Share This Post

Tento mesiac zaznamenalo Ethereum (ETH) výrazný rast ceny a potom aj rýchly pád. Rast pravdepodobne spôsobila medializácia okolo hard forku Shanghai, ktorý umožnil vybrať tokeny uložené v stakingu. Pád sa potom viezol naprieč celým kryptomenovým trhom, keď bol bitcoin zamietnutý na dôležitej rezistencii. Analýza spoločnosti Santiment však prináša zaujímavý pohľad na vec. Za posledných 12 mesiacov došlo k výraznému nárastu žralokov a veľrýb. Čaká nás snáď nárast ceny?

Počet peňaženiek držiaci viac ako 1000 tokenov ETH narástol o 380. Medziročne je to teda nárast o 5,7 %. V minulosti také nárasty vždy signalizovali významné pohyby cien nahor. Technicky by sa dalo povedať, že táto akumulácia tokenov prebieha pri dne trhu. Aktuálna cena sa pohybuje o 60 % nižšie, ako je jej all-time high (ATH).

Vývoj počtu peňaženiek držiacich viac ako 1000 tokenov ETH. Je vidieť medziročný nárast a takmer stagnujúcu cenu (zdroj: Santiment).
Vývoj počtu peňaženiek držiacich viac ako 1000 tokenov ETH. Je vidieť medziročný nárast a takmer stagnujúcu cenu (zdroj: Santiment).

Ethereum je zaujímavé pre inštitucionálnych investorov

Po hard forku Shanghai je Ethereum zaujímavá investícia aj pre inštitúcie. Podľa štatistík IntoTheBlock rastie staking ETH na väčšine búrz a inštitucionálni investori rozhodne nie sú zanedbateľní. Došlo k stakingu 571 tisíc tokenov v hodnote presahujúcej miliardu USD. Zdá sa, že väčšina je práve od inštitucionálnych investorov a tiež od ľudí, ktorí reinvestujú svoje vybrané odmeny.

Graf ukazuje nárast záujmu o staking ETH po hard forku Shanghai (zdroj: IntoTheBlock).
Graf ukazuje nárast záujmu o staking ETH po hard forku Shanghai (zdroj: IntoTheBlock).

Záver

Investorom sa páči nielen možnosť staking vybrať, ale zároveň aj budúca aktivita blockchainu. Plánujú sa upgrady na vylepšenie škálovateľnosti, bezpečnosti a efektivity. Vývojári aktívne pracujú na vyriešení všetkých možných problémov a znížení poplatkov. Ďalším zaujímavým míľnikom určite bude ZK-EVM (zero-knowledge Ethereum Virtual Machine). Podľa slov Vitalika Buterina by prvé kroky presunu mohli nastať skôr, než si myslíme. Máte nakúpené?

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: zycrypto.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...