Ethereum hlási nárast žralokov a veľrýb – Vyrastie čoskoro na cene?

Share This Post

Tento mesiac zaznamenalo Ethereum (ETH) výrazný rast ceny a potom aj rýchly pád. Rast pravdepodobne spôsobila medializácia okolo hard forku Shanghai, ktorý umožnil vybrať tokeny uložené v stakingu. Pád sa potom viezol naprieč celým kryptomenovým trhom, keď bol bitcoin zamietnutý na dôležitej rezistencii. Analýza spoločnosti Santiment však prináša zaujímavý pohľad na vec. Za posledných 12 mesiacov došlo k výraznému nárastu žralokov a veľrýb. Čaká nás snáď nárast ceny?

Počet peňaženiek držiaci viac ako 1000 tokenov ETH narástol o 380. Medziročne je to teda nárast o 5,7 %. V minulosti také nárasty vždy signalizovali významné pohyby cien nahor. Technicky by sa dalo povedať, že táto akumulácia tokenov prebieha pri dne trhu. Aktuálna cena sa pohybuje o 60 % nižšie, ako je jej all-time high (ATH).

Vývoj počtu peňaženiek držiacich viac ako 1000 tokenov ETH. Je vidieť medziročný nárast a takmer stagnujúcu cenu (zdroj: Santiment).
Vývoj počtu peňaženiek držiacich viac ako 1000 tokenov ETH. Je vidieť medziročný nárast a takmer stagnujúcu cenu (zdroj: Santiment).

Ethereum je zaujímavé pre inštitucionálnych investorov

Po hard forku Shanghai je Ethereum zaujímavá investícia aj pre inštitúcie. Podľa štatistík IntoTheBlock rastie staking ETH na väčšine búrz a inštitucionálni investori rozhodne nie sú zanedbateľní. Došlo k stakingu 571 tisíc tokenov v hodnote presahujúcej miliardu USD. Zdá sa, že väčšina je práve od inštitucionálnych investorov a tiež od ľudí, ktorí reinvestujú svoje vybrané odmeny.

Graf ukazuje nárast záujmu o staking ETH po hard forku Shanghai (zdroj: IntoTheBlock).
Graf ukazuje nárast záujmu o staking ETH po hard forku Shanghai (zdroj: IntoTheBlock).

Záver

Investorom sa páči nielen možnosť staking vybrať, ale zároveň aj budúca aktivita blockchainu. Plánujú sa upgrady na vylepšenie škálovateľnosti, bezpečnosti a efektivity. Vývojári aktívne pracujú na vyriešení všetkých možných problémov a znížení poplatkov. Ďalším zaujímavým míľnikom určite bude ZK-EVM (zero-knowledge Ethereum Virtual Machine). Podľa slov Vitalika Buterina by prvé kroky presunu mohli nastať skôr, než si myslíme. Máte nakúpené?

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: zycrypto.com

Related Posts

Jak nízko může jít cena bitcoinu?

Cena bitcoinu klesla o více než 8 % za...

Největší společnost zabývající se těžbou bitcoinů v květnu prodala 63 % vytěžených BTC

Těžební společnost Marathon Digital prodala více než 60 %...

Japonská burza DMM ztratila 305 milionů dolarů v bitcoinech prostřednictvím hacku soukromého klíče

Centralizovaná burza kryptoměn DMM ztratila bitcoiny v hodnotě více...

Bitcoin má hodnotu 100 uncí zlata, říká zkušený obchodník Peter Brandt

Zkušený obchodník Peter Brandt nedávno vydal předpověď ceny pro...

Ethereum má dosáhnout nového historického maxima

Ethereum může překvapit kryptotrhy a dosáhnout čerstvých historických maxim...

Cena etherea na cestě ke 4 000 USD

Obchodníci dnes 27. května pokračovali v tlačení ceny Etherea...