Ethereum reaguje na blížiaci sa hard fork rastom ceny

Share This Post

Už v stredu 12. apríla by mal nastať hard fork blockchainu Ethereum. Ten plne dokončí prechod na koncept Proof-of-Stake (PoS) a umožní výbery uzamknutých tokenov. Takých tokenov je dnes viac ako 18 miliónov a ich hodnota presahuje 34,5 miliardy USD. Cena tokenov (ETH) reaguje na blížiacu sa udalosť postupným rastom a niektoré ukazovatele naznačujú možnosť skorého rapídneho rastu až na 3 000 USD.

Ethereum je po bitcoine druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie. Tento týždeň sa podarilo na chvíľu dosiahnuť cenu 1 944 USD, čo je najvyššia úroveň od minuloročného augusta. Pri pohľade na kryptomenové deriváty je vidieť predpoklad obchodníkov pre ďalší rast. Call opcie Etherea (25-delta) sú drahšie ako put opcie. To vždy naznačuje predpokladaný rast ceny.

Will Tamplin, senior analytik Fairlead Strategies, odhaduje otestovanie rezistencie okolo 2 000 USD. Podporu potom vidí až okolo 1 670 USD. Všetko sa bude odvíjať od nálady na trhu a aj vývoju ceny bitcoinu. Ten v súčasnej dobe silne koreluje s vývojom ceny zlata a opäť sa tak vracia označenie „digitálne zlato“.

Ethereum reaguje na blížiaci sa hard fork rastom cenyVývoj ceny Ethereum je dobre vidieť na hodinovom grafe. Ešte pred pár dňami sa pohybovala okolo 1 720 USD. Uvidíme, kam cene pomôže hard fork (TradingView.com).

Záver

Hard fork Shanghai, alebo niekedy aj označovaný Shapella, prinesie možnosť validátorom vybrať ich uzamknuté tokeny. Systém ale zaistil, že nedôjde k zaplaveniu trhu veľkým množstvom tokenov. Tým by sa mohla rapídne znížiť cena s ohľadom na prebytok ponuky. Validátori majú ale v systéme uzamknutých len 32 tokenov. Zvyšok majú väčšinou v  staking pooloch. A budú to práve prevádzkovatelia týchto poolov, ktorí rozhodnú o možnosti výberu tokenov. Nejaké veľké výkyvy ceny by som teda budúcu stredu neočakával.

Sme novo aj na sociálnej sieti LinkedIn. Ak máte akúkoľvek otázku týkajúcu sa kryptomien, neváhajte sa pridať do našej diskusnej skupiny na Facebooku. Pre viac informácií sa nezabudnite pripojiť aj na náš oficiálny discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čaká ďalší zábavný a zaujímavý obsah. Máme tiež Youtube kanál, kde môžete dať odber, aby vám neutieklo žiadne video alebo stream. Podporu nám môžete vyjadriť skrze Patreon TU.

ZDROJ: coindesk.com

Related Posts

Aktuálna bitcoinová rally je iná. Zdá sa, že FOMO a YOLO sú späť

BTC sa nedávno dotkol 45 000 dolárov. Stalo sa...

JPMorgan: Krypto je pro zločince

Zastánci kryptoměn na sociální síti X poukázali na pokrytectví...

Michael Jackson na blockchainu a herní trendy Web3 v roce 2024

V tomto článku se dozvíte, jak se první nahrávka...

Bitcoinový těžař Phoenix vzrostl o 50 % po IPO v Abu Dhabi za 371 milionů dolarů

Společnost Phoenix Group zabývající se těžbou kryptoměn zahájila obchodování...