[EuroCoin] ECB chce vlastní kryptoměnu – V roce 2020 se dozvíme víc

Share This Post

Možná nemáte rádi Facebook, ale jedno se musí této firmě nechat. V krátkém čase se jí podařilo to, o co se Bitcoin snažil deset let. Rozhýbala světové bankovnictví. Státy začaly brát kryptoměny vážně a dokonce seriózně přemýšlejí nad spuštěním vlastních krypto-projektů. A pokud si myslíte, že Evropa je v tomto pozadu, tak se velmi mýlíte. Naše Evropská Centrální Banka (ECB) nedávno dostala novou šéfku (Christine Lagarde) a ta má eminentní zájem na vytvoření EuroCoinu – tedy jakéhosi stablecoinu, který by byl vyměnitelný za klasické euro, ale zároveň by měl všechny výhody kryptoměn. Pravda, kromě decentralizace, no ale nemůžeme chtít hned všechno…

Proč bude EuroCoin důležitý?

Christine Lagrade na prvním setkání vyjádřila svůj zájem o EuroCoin a zároveň oznámila první krok, který k němu povede. Evropská pracovní skupina zabývající se digitálními měnami (digital currency Taskforce) bude mít v již v první polovině 2020 vyjasněny důvody pro vytvoření EuroCoinu a cíle, kterých chce s jeho pomocí dosáhnout.

Těch může být mnoho

  • instantní vnitrostátní a přeshraniční platby zdarma
  • možnost přímo řídit inflaci a podporovat ekonomiku
  • snížení nákladů na provozování online transakčních systémů
  • udržení tempa s dalšími světovými velmocemi a jejich kryptoměnami
  • držet kroku s technologickými firmami jako Facebook (Libra) nebo Telegram (Gram)
  • a mnoho dalších…

Přesné cíle pro EuroCoin budou známy již v první polovině 2020. ECB by však měla být podle Christine Legrad ještě rychlejší.

V září však ještě bylo všechno úplně jinak – ECB: Digitálna mena nie je potrebná – zatiaľ

„Podle mého osobního přesvědčení a také vzhledem k vývoji událostí ve světě… ne až tak v případě Bitcoinu, jako v případě stablecoinů… bychom se měli rozhýbat, protože poptávka tady očividně je a my musíme mít odpověď.“

Libra vs. EuroCoin

Evropská Centrální Banka už před měsícem vyjádřila obavy ohledně globální digitální měny od Facebooku. Libru vnímá jako hrozbu a Evropa rozhodně potřebuje odpověď. Pokud by se Faceboku skutečně podařilo ovládnout část Evropy a vnutit firmám a lidem Libru, bylo by to špatné nejen pro evropskou ekonomiku, ale i pro nás, obyčejné občany EU.

Facebook je totiž firma, které velí jediný člověk. Mark Zuckerberg má většinový podíl a tím pádem i neomezenou moc nad svým impériem. Neděláme si žádné iluze. Každá transakce pomocí EuroCoinu bude krásně viditelná pro Evropskou vládu a vlády členských států, no a to je vždy lepší, než kdyby měl mít historii vašich transakcí Facebook.

Chybí nám ještě šest LIKE a připravíme podrobný článek o technologii ZK Rollups, která z Etherea dělá nejžhavější coin příštího roku:

(Článek pokračuje pod videem)

Politici jsou sice prasata, ale nemohou si dovolit to, co je pro Facebook naprosto běžná věc. Vláda nebude prodávat historii vašich transakcí advertiserům a s největší pravděpodobností si dá více záležet na bezpečnosti celého systému.

Motto Facebooku – fail fast – v tomto případě prostě nefunguje a není to dobrý přístup při budování globálního platebního systému.

Co číst dále?

Obchodujete kryptoměny? Pak byste rozhodně měli znát těchto pět formací. Na grafu se vyskytují velmi často a mají velkou úspěšnost:

[TOP 5] Formace, které musíte znát při obchodování Bitcoinu

Zdroj:
bitcoinist.com

Related Posts

Prodejci Bitcoinu čekají v zóně 88 000–90 000 USD — dochází rally dech?

Bitcoin (BTC) se tento týden přiblížil hranici 88 000...

Dejte si pozor na TradingView – je to trojan, který krade kryptoměny

Společnost Malwarebytes, specializující se na kybernetickou bezpečnost, varovala před...

Volatilita bitcoinu dosáhla 3,6 % v důsledku zvýšené nejistoty na trhu

Bitcoin dosáhl 19. března volatility 3,6 %, což je...

Bitcoin se snaží prorazit hranici 85 000 dolarů

Cena bitcoinu 17. března opět neuspěla ve snaze překonat...

Generální ředitel Binance znovu popírá jednání o Trumpově rodinné dohodě

Richard Teng, generální ředitel Binance, popřel spekulace o tom,...