Evropa je blockchainová velmoc – Malta vytváří nové zákony a Švýcarsko aplikuje ty staré

Share This Post

Jak regulovat blockchain a kryptoměny? Tak na tuto otázku hledá odpověď celý svět. Evropa, alespoň prozatím, vítězí s rozvážným přístupem a podporou inovací. 

Evropa má vedoucí pozici

Evropa se opravdu stala centrem blockchainového vývoje. K tomuto tvrzení máme hned několik důvodů. Jak se zdá, tak Evropa vítá inovace s otevřenou náručí. Pokud se podíváte do Ameriky, tak mnohé zprávy indikují svázané ruce místní občanů ve vztahu ke kryptoměnám. Nejen že jsou Američané často vyloučeni ze všech ICOs a IEOs spolu se zeměmi jako je Irán či Severní Korea, ale regulace nejsou vřelé ani k vydávání kryptoměn.

Nejnovější zprávy o kryptoměnách – [Zprávy] Jak se z Malty stal blockchain ostrov? • Největší blockchain konference již brzy v Indii

Asie, kde jasně dominuje Čína, má také často svázané ruce. Obzvláště Čína je známa svým nekompromisním přístupem ke kryptoměnám. Občané Číny mají třeba zakázáno nakupovat kryptoměny. Díky levné elektřině je tato asijská velmoc leaderem v těžebních operacích, což ovšem zakládá nebezpečný precedens.

Afrika a Jižní Amerika stále zaostávají a pak nám tedy zůstává Evropa. Ta je velmi vstřícná k technologickému pokroku. V Německu si dobře vede Nadace IOTA, která zde funguje podle regulací pro neziskové organizace a získává tak i podporu od místních, rozvojových programů. Malta je snad nejpřívětivějším místem pro kryptoměny vůbec, což ukázalo i přesunutí Binance do této jurisdikce. Malta a Kypr si obecně vysloužily velkou oblibu v krypto prostoru kvůli svým vstřícným regulacím.

Malta totiž schválila několik zákonů, které pomáhají klasifikovat jednotlivé druhy kryptoměn. Podle toho následně spadají do různých kategorií regulací.

Švýcarská cesta

Švýcarsko na rozdíl od Malty zvolilo jiný přístup. Na blockchain projekty v podstatě aplikovali již existující zákony a regulace. A zatím se zdá, že přesně tohle mnoho firem, které působí v kryptoprostoru, doopravdy chce.

Švýcarsko jde odlišnou cestou, která ovšem také nese své ovoce. Díky tomu se právě do této země přesouvají mnohé evropské kryptoburzy. Exrates, Shapeshift či Trade.io operují podle švýcarských zákonů. A zdá se, že tendencí je přesun kryptoměnových burz právě do Švýcarska.

Analýzy cen altcoinů – Update cenové analýzy – IOTA, ADA, NEO

To má hned několik důvodů. Jeden z nich ovšem vyčnívá nad ostatní. Obzvláště kryptoměnové burzy mají problém s tím, že nevědí, co je vlastně čeká. Nemají jistotu toho, co musí plnit a může se stát, že v budoucnu přijde rychlá vlna silných a neočekávaných regulací. Ve Švýcarsku prostě vědí, na čem jsou.

Jako vstřícná země evropského původu se ukázalo také Lichtenštejnsko. Očekáváná decentralizovaná burza NASH získávala finance pomocí ICO. A právě Lichtenštejnsko poskytlo zákonný rámec, jak vydat nativní token burzy. Díky tomu je token NEX podle právní regulace zároveň cenným papírem. To také poskytuje ochranu investorům. Evropa je, jak se zdá, nezpochybnitelným vůdcem v oblasti blockchainu.

Co číst dále:

CNBC: Bitcoin se stává bezpečným přístavem pro investory

Related Posts

Bitcoinové velryby odmítají prodávat, zatímco cena BTC se zbavuje „euforie“

Bitcoinu 16. dubna hrozila nová místní minima, protože investoři...

Šest miliard dolarů v BTC přesunula pátá nejbohatší bitcoinová velryba

Pátá největší BTC holdingová adresa – také nazývaná „37X“...

Cena bitcoinu se vrátila na 70 000 dolarů

Bitcoin získat zpět hranici 70 000 USD, když se...

Polygon zkEVM nefungoval kvůli problémům s blockchain sekvencerem

Polygon, řešení pro škálování vrstvy 2 Ethereum, oznámil, že...

MicroStrategy prodává dalších 604 milionů dolarů bankovek na nákup 9 000 bitcoinů

MicroStrategy, jeden z největších veřejných držitelů bitcoinů, dokončil další nabídku...

Binance nabízí odměnu 5 milionů dolarů

Kryptovelryba koupila 314 milionů tokenů BOME ještě před uvedením...