FTX dlhuje viac ako 3 miliardy dolárov svojim 50 najväčším veriteľom!

Share This Post

Krachujúca kryptoburza FTX, ktorá donedávna patrila k tým najväčším na svete, zverejnila dokument týkajúci sa 50 najväčších veriteľov. Dlh je obrovský.

Top 50 veriteľov FTX

Podľa súdneho podania z 20. novembra dlhuje FTX Trading LTD svojim 50 najväčším veriteľom vyše 3 miliardy dolárov. Dokument ohľadom top 50 veriteľov kolabujúcej kryptoburzy bol poskytnutý v súlade s predchádzajúcim sľubom právnikov z doby zverejnenia vyhlásenia o bankrote.

Mohlo by vás tiež zaujímať: R. Kiyosaki varuje před potravinovou krizí, říká, že je čas investovat do „tuňákových konzerv“, protože nemůžete jíst bitcoiny ani zlato

Minulý týždeň kryptoburza prezradila, že celkový počet veriteľov nebude pôvodne očakávaných cca 100-tisíc, ale okolo milióna. Vtedajší dokument potom obsahoval aj spochybnenie Bankman-Frieda v pozícii CEO. Uvádza sa tu:

Vyvstali otázky týkajúce sa vedenia pána Bankman-Frieda a zaobchádzania so zložitým súborom aktív a podnikov FTX pod jeho vedením.

Dokument o päťdesiatke top veriteľov bol v nedeľu predložený prostredníctvom konkurzného súdu v Spojených štátoch pre okres Delaware. Bol podaný v rámci konkurzného konania podľa kapitoly 11.

Identita veriteľov nebola zverejnená

Ako asi viete, po rýchlom krachu FTX požiadala 11. novembra o bankrot podľa kapitoly 11. Spoločnosť v tom čase oznámila, že najala nového generálneho riaditeľa, Johna J. Raya III., aby dohliadal na riadenie. Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Sam Bankman-Fried potom rezignoval na svoju funkciu.

Ray v tom čase uviedol:

Okamžitá úľava podľa kapitoly 11 je vhodná na to, aby poskytla skupine FTX príležitosť zhodnotiť svoju situáciu a vyvinúť proces pre maximalizáciu návratnosti pre zúčastnené strany. […] Skupina FTX má cenné aktíva, ktoré možno efektívne spravovať iba v organizovanom spoločnom procese.

Jednou zo zúčastnených strán je aj najväčší veriteľ spoločnosti FTX. Tomu kryptoburza  dlhuje 226 miliónov dolárov. Ostatní veritelia z prvej päťdesiatky majú voči FTX pohľadávky v rozmedzí 21 až 203 miliónov USD.

Totožnosť jednotlivých veriteľov ani žiadne ďalšie údaje o nich neboli zverejnené.

Zoznam top 50 je založený na aktuálne dostupných informáciách o veriteľoch dlžníka, vrátane informácií o zákazníkoch, ktoré bolo možné zobraziť, ale nie sú v tejto chvíli inak dostupné. Pokračuje vyšetrovanie dlžníka ohľadom uvedených súm, vrátane platieb, ktoré mohli byť vykonané, ale ešte nie sú zohľadnené v účtovných knihách a záznamoch, uvádza dokument.

Záver

Zanikajúca kryptoburza FTX v rámci konkurzného konania zverejnila, že len svojim 50 najväčším veriteľom dlhuje 3 miliardy dolárov.

ZDROJ: Cointelegraph.com

Related Posts

Nový štandard prevádza NFT z Etherea do blockchainu bitcoinu

NFT bola dlho doména primárne blockchainu Etherea. Ale ako...

CZ: Nemôžete si len tak kúpiť banku a urobiť ju crypto-friendly

Changpeng "CZ" Zhao, generálny riaditeľ obľúbenej kryptomenovej burzy Binance...

V Kórei narastá počet kryptoscamov cieliacich na mladé ženy

Nedávna štúdia odhalila nárast juhokórejských podvodov s kryptomenami, ktoré...

Největší japonská letecká společnost spouští tržiště NFT

30. května All Nippon Airways (ANA), největší letecká společnost...

JPMorgan: Pokiaľ sa bitcoin bude podobať zlatu, dosiahne 45 000 USD

Podľa analytikov bankového giganta JPMorgan by mohol Bitcoin v...

Arthur Hayes predpovedá volatilný rok 2023, po ňom má prísť silná bitcoinová rely

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Bitmex Arthur Hayes vysvetľuje, prečo...