PE – Indikátor, ktorý pomôže pri fundamentálnej analýze kryptomien

Share This Post

Pri obchodovaní s kryptomenami vstupujú do hry viaceré faktory. Ich správnym vyhodnotením si zvyšujete šance na úspech. Na vyhodnotenie trhu sa používajú dva druhy analýz. Technická a fundamentálna analýza.

V tomto článku sa dozviete:

  • čo je PE indikátor
  • ako ho používať

Investori na ne majú rôzny názor. Niektorí napríklad zatracujú technickú analýzu, iní na ňu nedajú dopustiť. V tomto článku sa zameriame na fundamentálnu analýzu.

Konzervatívne investovanie

Keď sa hovorí o akciách, profesionálni investori často poukazujú na základné faktory, ako napríklad ukazovateľ výkonnosti akciových spoločností. Účelom fundamentálnej analýzy je zistiť skutočnú hodnotu majetku, ktorá môže byť úplne odlišná od trhovej ceny.

„Value investovanie“ je o nájdení sľubných a zároveň podhodnotených spoločností s dostatočne dobrými základmi. Obchodníci používajú rôzne nástroje na analýzu spoločností: Zisk na akciu (EPS), pomer cien k zisku (P/E), návratnosť vlastného kapitálu (ROE) atď.
Avšak žiadny z nich nemôže byť použitý na analýzu kryptomien, kvôli odlišnej povahe podkladového aktíva.

Nástroje na vyhodnotenie kryptoaktív

Otázkou je, aké nástroje možno použiť na vyhodnotenie kryptomenových aktív. Nielenže sú kryptomeny ťažko analyzovateľné, ale tiež chýba relevantná história pozorovania (Bitcoin sa prvýkrát objavil v roku 2009, ďalšie populárne kryptomeny oveľa neskôr).

Nový fundamentálny kryptoindikátor

Willy Woo, investičný analytik pre Bitcoin a ostatné altcoiny, navrhol nový indikátor. Je to pomer market cap voči volume ako alternatíva k P/E. Vzorec vyzerá nasledovne:

Cryptocurrency PE Ratio = Network Value / Volume

Ako používať tento vzorec

Základný investičný princíp vychádza zo starého známeho „buy low, sell high“ – kupuj keď je nízko, predávaj keď je vysoko. Kedy nastanú tie správne podmienky pre nákup, alebo predaj, nebýva jednoduché určiť. Kryptomenový indikátor PE Ratio nám v tom môže pomôcť.

Z Williho teórie pre trh s kryptomenami vyplýva, že pomerne vysoké objemy obchodov, sprevádzané relatívne nízkou kapitalizáciou naznačujú lukratívne možnosti nákupu. Ak nastane pravý opak, je čas zbaviť sa majetku, pretože vyprchal potenciál rastu.

Výpočet PE

Výpočet PE je veľmi jednoduchý. Ak chcete vypočítať PE Ratio, vezmite si príslušnú dennú kapitalizáciu a vydeľte ju denným volume.

Dnešné PE hodnoty:

BTC ETH XRP BCH LTC EOS ADA XML NEO MIOTA
PE 29 43 99 66 33 16 49 136 48 132

Vidíme, že dnes vyzerá na nákup najlepšie EOS. Rozhodne však kombinujte rôzne prístupy pre maximálnu efektivitu. Pochopenie základných i špekulatívnych faktorov, môže výrazne zvýšiť vaše šance na úspešný obchod.

Na zvýšenie šancí na úspech môžete PE Ratio kombinovať napríklad s RSI, alebo Boolinger Bands.

Záver

Bez ohľadu na model ktorý použijete na hodnotenie základných faktorov v obchode s kryptomenami nezabudnite, že špekulatívny prvok je stále neoddeliteľnou súčasťou marketingového procesu.

Related Posts

Robert Kiyosaki varuje: Dolár sa do 4 mesiacov môže zrútiť!

Slávny autor literatúry zameranej na finančnú gramotnosť Kiyosaki prichádza...

Popularita kryptomien medzi mileniálmi v USA mierne klesá

Finančná spoločnosť Bankrate pred nedávnom zverejnila správu, v ktorej...

TOP 5 článkov za posledný týždeň + Bonusová správa dňa

Pokiaľ ste nestihli si prečítať všetky naše články za...

Kryptomeny majú svetlú budúcnosť, ľudia prestávajú veriť centrálnym bankám!

Kryptomeny už dávno stratili negatívny punc a naopak sa...

Ministerstvo financí USA uvalilo sankce na 5 krypto adres spojených s ruskou neonacistickou polovojenskou skupinou

Ministerstvo financí Spojených států přidalo pět kryptoměnových adres spojených...

Jižní Korea vydala zatykač na zakladatele Terra Do Kwona

Zatímco komunita LUNC se raduje z možného návratu tokenu Terra Luna...