Grayscale BTC prémie znovu roste – Druhá vlna institucí?

Grayscale BTC prémie znovu roste - Druhá vlna institucí?
Nakupovať a obchodovať kryptomeny môžeš vyskúšať na burze Binance. V rámci našej spolupráce s burzou ponúkame doživotnú zľavu cez náš link. Registruj sa ešte dnes. Ak nevieš ako na to, pozri si náš návod.

BTC padl ze svého historického maxima 64 899 dolarů. Od té doby nezaznamenal prudké odražení směrem nahoru. Přesto Glassnode podle on-chain dat předpokládá v následujících týdnech oživení ceny Bitcoinu. Jde o indikátor, který slouží jako metrika na měření institucionálního zájmu o kryptoměnu.

Tato metrika označovaná jako Grayscale Premium sleduje kapitálové toky do Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Jedná se o největší investiční nástroj pro institucionální investory, kteří se snaží získat pozici na trhu s Bitcoiny.

Rostoucí prémie ukazuje vyšší příliv Bitcoinů do GBTC. Naopak snižující se prémie vyjadřuje pokles přílivu BTC, což vede GBTC k obchodování se slevou oproti spotové ceně BTC.

Mohlo by vás také zajímat: Vydělávej na Bitcoinu, vytvoř si vlastní obchodní systém – Výběr indikátoru a stylu analýzy

GBTC přitáhl během ledna 2021 a první poloviny února 2021 do svých rezerv více než 50 000 BTC. GBTC se v uvedeném období obchodovalo s prémií 10-20%, což ukazuje rostoucí institucionální zájem.

StormGain
Holding BTC spoločnosti Grayscale. Zdroj: Glassnode
Holding BTC společnosti Grayscale. Zdroj: Glassnode

V první polovině února prémie klesla o 10%. GBTC se začalo obchodovat se slevami pod spotovými cenami. Ve stejném období se spotový kurz BTC / USD vyšplhal z 30 000 dolarů na téměř 65 000 dolarů v dubnu. Do té doby se prémie GBTC propadla pod nulu.

Dne 13. května, těsně před krachem na trhu s Bitcoiny, dosáhla prémie GBTC minima -21,23%. Ukázalo se, že institucionální poptávka po investičních produktech s Bitcoiny se od konce února zmírnila.

Metrika se však zotavila na -3,8%, což naznačuje, že institucionální zájem stoupal spolu s poklesem spotových cen Bitcoinu.

Obnovenie rastu Gryscale prémie po 3 mesačnom poklese. Zdroj: Glassnode
Obnovení růstu Grayscale prémie po 3měsíčním poklesu. Zdroj: Glassnode

Instituce znovu jeví zájem o BTC

Kontrast mezi nižšími spotovými cenami BTC a oživením GBTC naznačil, že instituce neopustily kryptotrh. Namísto toho ukazuje, že výprodej motivoval investory. Glassnode napsal:

“Institucionální produkty GBTC a Purpose ETF vykazují známky oživení navzdory kolapsovým cenám, které poskytují první známky obnoveného institucionálního zájmu.”

Analytický portál se také zmínil o metrikách, které ukazují, že se většina prodejců v posledním poklesu cen BTC jevila jako krátkodobí držitelé. Mezitím dlouhodobí držitelé dokoupili zalevno.

Mohlo by vás také zajímat: Jak všichni hloupě a iracionálně utrácíme peníze – Měli bychom přestat, zde je 5 tipů

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.