Grayscale je teď největší HODLer! Neuvěříte, kolik Bitcoinů již spravuje

0
Grayscale je teď největší HODLer! Neuvěříte, kolik Bitcoinů již spravuje

Společnost Grayscale je ve světě známá jako jeden z největších zprostředkovatelů investic do kryptoměn pro instituce. Ve svém portfoliu má několik coinů, mezi ty nejoblíbenější samozřejmě patří Bitcoin a Ethereum. Bitcoin díky Grayscale a jeho institucionálním partnerům (banky, hedge fondy apod.) v tomto roce prudce roste.

Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Firma se už dlouho snaží vykupovat většinu vytěžených mincí, díky čemuž na Bitcoin prakticky nepůsobí inflace z miningu. Své portfolio pouze málokdy redukuje, protože institucionální investoři momentálně akumulují kapitál a nemají zájem prodávat.

Grayscale dělá největší nákupy v historii – $300 milionů za jeden den, miliarda za týden!

Grayscale má největší Bitcoinové portfolio na světě!

Grayscale dnes na svém Twitteru zveřejnila zajímavou zprávu. Ve svém držení má již více než 500 000 BTC! Své portfolio označila za největší Bitcoinový investiční produkt na světě.

A skutečně! Neznáme jedinou entitu, snad kromě zakladatele BTC Satoshi Nakamota, která by ovládala tak velké množství mincí. Při současné ceně 17 400 $ má Grayscale portfolio hodnotu přibližně 8,7 miliardy dolarů. Celková kapitalizace Bitcoinu se v současnosti pohybuje kolem 320 miliard dolarů, což je nejvyšší hodnota za poslední tři roky. A není pochyb, že to umožnily právě nákupy ze strany institucí.

Jak funguje Grayscale Trust?

Možná vás napadá, proč si instituce samy nenakoupí Bitcoiny? Nuže, zákony většiny zemí to neumožňují. EU se sice chystá kompletně zregulovat trh s kryptoměnami, ale to ještě nějakou dobu potrvá. Grayscale je tedy nejlepší cesta.

Tato společnost shání mince OTC (Over The Counter). Nechodí tedy přes klasické burzy, takže nemá přímý vliv na cenu Bitcoinu. Svým zákazníkům nabízí investice do svých akcií. Ty jsou kryty přímo Bitcoiny, což pravidelně kontrolují auditoři třetích stran. Díky tomu má Grayscale důvěryhodnost a instituce se nebojí investovat do jejich finančních produktů.

Společnost se zvýraznila i v srpnu tohoto roku, kde v mainstreamových médiích zorganizovala obrovskou marketingovou kampaň. Zpopularizovala tak Bitcoin nejen mezi institucemi. Výsledkem byly obrovské nákupy: V Grayscale udělali skvělý marketingový tah – Výsledkem je historicky největší nákup kryptoměn

Jak je na tom Bitcoin v současnosti? Nadále se chová podle fraktálu z roku 2016. A pokud to vydrží, můžeme očekávat růst vysoko nad aktuální historické maximum. Více jsme se o tom bavili včera večer na našem streamu. Přihlaste se k odběru kanálu BitLink a nenechte si ujít naše videozpravodajství.

avatar
  Subscribe  
Upozornit na