Hardwarové peněženky se označují za nejbezpečnější způsob ukládání kryptoměn. Tyto peněženky nejsou připojeny na internet, tudíž by mělo být pro hackery prakticky nemožné získat od nich privátní klíč. Samozřejmě za předpokladu, že výrobce takové peněženky nebo majitel neudělají chybu.
Nepromeškejte naše další zpravodajství a přihlaste se k odběru novinek (návod najdete zde). Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
SCAM ALERT – Přišel vám e-mail od Ledgeru? Je to PODVOD!
Lidé kvůli nezodpovědnosti Ledgeru a vlastní nepozornosti přicházejí o své kryptoměny
A chybu v červenci udělal Ledger. Hackeři objevili chybu v e-shopu a ukradli e-mailové adresy a další osobní údaje zákazníků. Ty nyní využívají na phishing útoky. Majitelům peněženek posílají maily, ve kterých se z nich snaží vylákat seed.
O jednom takovém útoku jsme informovali před necelými dvěma týdny. Scammeři strašili lidi, že jejich coiny nejsou v bezpečí a přiložili link s návodem k instalaci softwaru do peněženky. Tímto způsobem už lidi obrali o 1 150 000 XRP v celkové hodnotě více než 6 milionů Kč, tvrdí firma XRP Forensics. Kdo ví, kolik dalších kryptoměn tímto způsobem ukradli.
I got a txt message last night with my full name saying ledger security alert….to download the security update. Deleted it instantly
— Kris Leslie ??????? (@Krissy1097) November 2, 2020
Hackeři mají v rukou i telefonní čísla a další údaje o některých zákaznících
A co je horší, tito podvodníci mají podle všeho i další údaje o zákaznících. Majitel Ledger peněženky ohlásil, že mu přišla SMS zpráva s jeho plným jménem a varováním, že jeho mince nejsou v bezpečí a má si stáhnout bezpečnostní aktualizaci.
V červencovém hacku databáze zákazníků Ledgeru unikl přes milion e-mailových adres a 9500 telefonních čísel a dalších osobních údajů. Dávejte si tedy pozor a nenechte se oklamat. Phishing útok může vypadat velmi přesvědčivě.
Dávejte si na své coiny pozor. Byla by škoda, kdyby vám je nyní někdo odcizil.